Dizel 30.000 bakımı(özel servis)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel 30.000 bakımı(özel servis)

Yani dostum durum bu gibi görünse de en basitinden 2 yıldan sonra çıkacak manifolt arızasını yetkili servis bakımını es geçmişsen imkan yok düzelttiremezsin. Astra hani taş gibi hiçbir sorunu olmayan bir araba değil. Herkes de 2 yılda 40bin gibi km lere çıkmayacağına göre bu risk alınmaya değmez bence.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Yani dostum durum bu gibi görünse de en basitinden 2 yıldan sonra çıkacak manifolt arızasını yetkili servis bakımını es geçmişsen imkan yok düzelttiremezsin. Astra hani taş gibi hiçbir sorunu olmayan bir araba değil. Herkes de 2 yılda 40bin gibi km lere çıkmayacağına göre bu risk alınmaya değmez bence.

cık mümkünatı yok 300tl. fazla para vermem adamlar garantili arabaya bile neredeyse kılı kırk yardırıyorlar.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

2 yıl sonra oluşacak bir arızayı zaten cepten ödeyeceksiniz. Kim dediki garanti bitiminden sonra, aksamadan yetkili serviste bakım yapılan araçlara garanti şartları uygulanır diye? Böyle birşey yok.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

servısdekılerle muhabbetınızın ıyı olmasına baglı.. ben 75 bın bakımını ozelde yaptırmama ragmen 4 yasındakı astra h ımın 1000 kusurtl degerındekı dıreksıyon ıcındekı cımını degıstırmıstı dıyarbakır servısı..

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendi açımdan söylüyorum; aracım periyodik bakımlarda özele, kaporta işlerinde yetkili servise gider. Bizim dizellerin yetkili servisteki hakkı 550tl değil max. 300tldir. Herkeste 300tlyi seve seve verir. Bunun  üstü soygundur. Bakınız başka marka araçların bakım fiyatlarına. 250 ila 350 arası dolaşıyor. ֖rnek megane3 dizel 30bin bakımı.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vermem arkadaş.  kahka536

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
2 yıl sonra oluşacak bir arızayı zaten cepten ödeyeceksiniz. Kim dediki garanti bitiminden sonra, aksamadan yetkili serviste bakım yapılan araçlara garanti şartları uygulanır diye? Böyle birşey yok.

Bariz belli olan -manifold arızası, soğutma suyu eksik uyarısı gibi- fabrikasyon hatada, bakımlarını yetkili serviste aksatmadan yaptıran kişiye kimse aracın garanti süresi bitmiş demez, diyemez. Hiç kimse 2 yıl içinde belli bir km ye ulaşmak mecburiyetinde değil. Böyle uygulamaların örnekleri var.  Böyle birşey yok diye yanlış kanı uyandırmayalım. Herkesin kendi tercihidir ama net ve kesin yargı ile bu yok denilemez.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bariz belli olan -manifold arızası, soğutma suyu eksik uyarısı gibi- fabrikasyon hatada, bakımlarını yetkili serviste aksatmadan yaptıran kişiye kimse aracın garanti süresi bitmiş demez, diyemez. Hiç kimse 2 yıl içinde belli bir km ye ulaşmak mecburiyetinde değil. Böyle uygulamaların örnekleri var.  Böyle birşey yok diye yanlış kanı uyandırmayalım. Herkesin kendi tercihidir ama net ve kesin yargı ile bu yok denilemez.
Fabrikasyon bir hatada zaten firma hatasını düzeltmek durumunda. O ayrı bir olay. Adamlar 10 sene önce sattığı aracı geri çağırabiliyor. Olayın hukuksal boyutu giriyor devreye. Ben özelde bakım yaptırıp bu esnada herhangi bir üründe fabrika hatası tespit edilirse firmadan bunu talep etme hakkım var. Sonuçta ayıplı mal satmış oluyorlar. Fakat kullanıcı hatasından kaynaklanan veya zamanaşımına uğrayan parça değişimlerinde istediğiniz kadar yetkiliye gidin gelin, oradaki servisin insiyatifi kadar garantiniz vardır. Kesin bir yargıyla garanti devam edebilir denilemez.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostum zaten aynı şeyden bahsediyoruz. Ama dediğimiz fabrikasyon hataya yetkisiz bakım-onarım yüzünden itiraz edebiliyorlar. Anlatmaya çalıştığım bu.  :)