Dizel Araba Almak Için Senede Kaç Km Yapmak Gerekir???

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizelin bakım maliyetleri fazla ama gönlüm dizelden yana azda kullanılsa araba çünkü benzinliyle 650 km yapıyosun ortalama dizelde 900 km yi buluyo ayrıca depoyu fullemen benzinliden daha ucuz oluyo (az bi fark var ama) yani ibre yavaş yavaş aşağı iniyo buda biraz moral oluyo bana açıkçası

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M@honi' Alıntı:
dizelin bakım maliyetleri fazla ama gönlüm dizelden yana azda kullanılsa araba çünkü benzinliyle 650 km yapıyosun ortalama dizelde 900 km yi buluyo ayrıca depoyu fullemen benzinliden daha ucuz oluyo (az bi fark var ama) yani ibre yavaş yavaş aşağı iniyo buda biraz moral oluyo bana açıkçası

aynen katılıorum hele istanbul trafiğinde benzinli ile 400-450km yol yapıyorsan

mematibaş

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tereddüt te kaldım yaww..astra cdti dan da kimse memnun değil.. we benn astra dan başka bir araç da düşünmüom.pekii astra gtc nin yakıt tüketmi nasıl bilen warmıı:sorry: :sorry: :sorry:

dewilking08' Alıntı:
aynen katılıorum hele istanbul trafiğinde benzinli ile 400-450km yol yapıyorsan

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben corsa cdti alığım zaman corsa 1.2 ile arasında 3.5 milyar wardı ve şu an aracım 2 senede 45 bin de. Ve yaptığım hesaba göre verdiğim fazla parayı amorti etmiş durumdayım

yani dizel almakdan korkmayın hemen hemen yarı yarıya tüketim eğer senede 20 bin civarı da yapıyorsanız dizel alın derim

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senede 20-25bin km arası yapacaksan dizel al..aradaki farkı 2-3senede telafi ediyorsun..ben hesaplamıştım..tabi bakım masrafları yüzde 50 daha pahalı..he bir de şu konu var:araban benzinli olsa bukadar kullanmazsın...dizel olunca heryere gidiyorsun,uzun yola senin arabanla gidilio,vs..

mahoni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diesel al, daha rahat sürersin (psikolojik olarak). gaza basma olayı,klimayı kullanma, kısa mesafeler için...

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mematibaş' Alıntı:
arkadaşlar tereddüt te kaldım yaww..astra cdti dan da kimse memnun değil.. we benn astra dan başka bir araç da düşünmüom.pekii astra gtc nin yakıt tüketmi nasıl bilen warmıı:sorry: :sorry: :sorry:
valla kardeş gtc 1.6 twpdan bahsediyorsan astrayla hemen hemen aynıdır ancak bizim üye kardeşlerimiz 1.3cdtı Astra dan fazla şeyler bekliyorlar bence sen millete aldırma Astranı al rahat et(bu arada bildiğin gibi birazda kilometre yapman lazım tabi)