Dizel Astra Yakiti

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende fabrika verilerine pek güvenmiyorum... 90 km sabit hızla sürtünme ve hava etkisi (rüzgar) göz önüne alınmıyormuş... yani o kabullerle normal şartlar arasında 1 - 2 litre oynaması çok normal...

pedodentist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara trafiğinde benim ki 6.7 civarında ve Şehir içi (100 km si şehir dışı olmak üzere) 710 km civarında gidebiliyorum. Çok yakmasın diye oldukça kastırmama rağmen daha da düşüremedim. Demekki limit bu. Şu an aracım 1800 km de , ve üçüncü depo benzinimi tüketiyorum, daha sonra değişir mi bilmiyorum

carpediem00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ApollOn76 Ve Xennonx Arkadaşlar Sizler Yeni Astradan Memnunmusunuz Dizel Olarak Sormuyorum Konfor Ve Sürüş Bakimindan Bende Sifir Almayi Düşünüyorum

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havadandır arkadasım bence fazla dert etme bende de aynı araba var ve hava durumu etkiliyor arabanın yakıtını

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben arabayı aldığımda 15.000 km deydi ve yakıt tüketimi 7.2 civarıydı. Bu giderek azaldı ce 6.2 seviyelerine düştü, hatta çok sakin kullanımda 5.8 lere kadar düştü, ama şu anda 6.7.

30.000 bakımda filtreler değiştikten sonra yakıt tüketimi biraz daha düşer gibi geliyor.

Ancak arabadan umduğum yakıt tüketimini bulamadım açıkçası, bunuda 1.3 motora kasanın ağır gelmesine bağlıyorum, ama astra için değer.

cocotr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Astram'da 4000 km de, uzun yolda 5.1 yaktım, şehir içinde de 6.0 - 6.2 arasında gidip geliyorum ve öyle çok da devirli kullanmıyorum.

5000'den sonra düşer dediler ama pek ümidim yok, bu seviyeler makul gibi. Benzin ışığını yanıp sönmeye başladığında arabada ne kadar yakıt kaldığını bilmiyorum ama ben 800 km civarı yapabiliyorum.

Bu arada aldığınız yakıt da çok önemli arkadaşlar. Kesinlikle Total tavsiye ediorum ama yakıtını yurtdışından direk getiren Total'lerden. Bütün Total'lerin yakıtı dışarıdan gelmiyor, bazısı İzmir Aliağa'dan alıyor. Sahibi orjinal Fransız olanlarsa İzmit'te otobanın kenarında göreceğiniz Total tesislerine direk gemiyle gelen yakıtı alıp satıyor.

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
aracı alalı ay oldu 5.75-5.8 yakıyorum cruise kontrol kullanarak her aynı harcamayı yapıyorum bir örnek vereyim 50 ytl euro dizel yakıt ile tam 410 km yol yaptım ortalam hız 100-110 hızlanmalar devamlı 6. viteste

cocotr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alalı ay oldu 5.75-5.8 yakıyorum cruise kontrol kullanarak her aynı harcamayı yapıyorum bir örnek vereyim 50 ytl euro dizel yakıt ile tam 410 km yol yaptım ortalam hız 100-110 hızlanmalar devamlı 6. viteste

Hep uzun yol heralde değil mi? Ben şehir içinde köprü yolunda fln kullanmak için cruise control taktırmayı düşünüyorum. Acaba etkisi olur mu 10 km yolda cruise kontrol ün ?