Dizel motor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selcukuygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaşlar dizel motor hakkında bir çok şey sölüyolar.yakın çevremde bu konu hakkında bir çok yorum yapılıyo.yok dizel araba alınmaz,dizel araba çok arıza çıkarıyo ve buna benzer yorumları duya duya iyice bende yeni aldığım arabamdan soğumaya başladım.bundan önceki arabam benzinliydi ve 7 yıllık kullanma sürecinde hiç bir motor arızası olmamıştı.bende dizel motorlar hakkında net bir bilgiye sahip değilim.bu konu hakkında dizel motor kullanıcılarından yorum bekliyorum.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel motorun da bakımlarını gerektiği yaparsan problemsiz kullanırsın.Ben de (şahsi fikrim) Benzinli motorların daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum.örneğin benzinli aracında yıllar boyu, motor kaputunun nereden açıldığını bilmeden araba kullanan insanlar tanıyorum.Ama bu kesinlikle dizel kötüdür anlamına gelmiyor.Teknoloji olumlu şekilde ileriliyor, dizel motor teknolojiside gerektiği gibi bu ilerlemeden payını almış durumda.İlerleyen yıllarda durum ne olur bilemem.Aracından soguman için hiçbir neden yok.Satış rakamlarına bakarsan, ilk 6 aylık dönemde tüm otomobil satışının yaklaşık %50 sini dizeller oluşturuyor.

crazy_pistols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ne sorun yaşayacaksın..bırak milleti kounuşur onlar..sen beğenip almadın mı arabanı_??yağını suyunu eksik etmezsen senden kralı yok kulak asma..bence dizel her şeyden ii..bakımı zor masraflı arıza çıkarır falan laf...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskidendi onlar artık dizel motorlar benzili motorları kıskandırır durumda

selcukuygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok zaten fazla kulak astığım yokta.ama biraz sık duyunca insanın aklında genede bi soru işareti oluşuyo.olumlu yorumlarınız için çok teşekkürler bi nebze olsun rahatladım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...