Dizel Partikül Filtresi

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

markopasa86 link' Alıntı:
Evet ses malesef telefonun hoparlöründen dolayı böyle kalitesiz geliyor,ses çok yoğun ve boğuk çıkmış, ben ses duyulmaz diye telefonu ızgaraya iyice yaklaştırıp çektim, aslında öyle yapmasam uzaktan çeksem daha iyi anlaşılırmış. Videonun 25. saniyesinde telefonu araçtan uzaklaştırrken ses biraz daha netleşiyor, anlatmak istediğime daha yakın ses geliyor.
evet, DPF nin temizleme işlemi sesi. ben de 3-4 defa şahit oldum...

ust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aman arkadaşlar bu ışığın kırmızı yanmamasına özen gösterin gerekirse turla mesela ben yanınca 1. v.tes 2. vites 3000 - 4000 devirlerde ara sokaklarda dolaşıp söndürüyorum çünki bu filtrenin bozulduğu zamanki maliyeti doğuş otoda çalışan bi abimiz söledi leonlarda da var dedi 4000 - 5000 TL arasında değişmekte.

nortstar52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra Sport Tourer Sport 1.3 CDTİ alıdım.vites değişim göstergesi var.Sıkıntı olmaz sanırım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nortstar52 link' Alıntı:
Astra Sport Tourer Sport 1.3 CDTİ alıdım.vites değişim göstergesi var.Sıkıntı olmaz sanırım.
shift vites değişim göstergesi tüm dizel araçlarda mevcut zaten
sıkıntı olmaz derken hangi konuda sıkıntı olmaz?
partikul filtresini kasdediyorsanız uyarı çıktığında mutlaka sürmeye devam edin ve aracı stop etmeyin..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün 3.kez yandı DPF, fakat bu sefer çok acil işim olduğundan sürüşe devam ediniz yazısı yanarken stop ettim aracı, mecburdum çünkü, zaten ne zaman söneceğide belli değil. Daha önce 2 sefer yandığında evden yeni çıktıımda yanmıştı ve işe gidene kadar sönmüştü, bu sefer iş için çıktığım yolculuk esnasında yandı, aracı park etmek zorundaydım. Daha sonra işimi bitirip araca bindiğimde, ne DPF ne de sürüşe devam edin uyarısı çıktı. Zaten biliyordum her 'sürüşe devam edin' uyarısı çıktığında buna uyamayacağımı, bugüne kısmetmiş :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

HaKaN link' Alıntı:
çok sık değil en son 2 ay önce almıştım uyarıyı, hafta içi şehiriçi kullanıyorum
hafta sonları 200 km civarı yol gidiyorum

sn hakan, iki haftadır anlık tuketim sorunuyla karşı karşıyayım... rolantide bile 2. lt civaında. her zaman olmuyor ama... ikinci viteste 35lt anlık tuketim oluyor gaza yuklenmeden... devir 3000', geçmiyor kendi gazı kesiyor. servis DPF'den kaynaklanıyor dedi.. araç uyarı vermeden de kendisi bu işlemi yapıyormus. otomatikmiş.. sizde bu durumu hiç yaşadınız mı?

servis manuel temizleme için ucret talep ederse itiraz edeyim mi? araç 7000 km'de ve 5 ay oldu... ?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=228.msg27489#msg27489 date=1303472372]
çok sık değil en son 2 ay önce almıştım uyarıyı, hafta içi şehiriçi kullanıyorum

sn hakan, iki haftadır anlık tuketim sorunuyla karşı karşıyayım... rolantide bile 2. lt civaında. her zaman olmuyor ama... ikinci viteste 35lt anlık tuketim oluyor gaza yuklenmeden... devir 3000', geçmiyor kendi gazı kesiyor. servis DPF'den kaynaklanıyor dedi.. araç uyarı vermeden de kendisi bu işlemi yapıyormus. otomatikmiş.. sizde bu durumu hiç yaşadınız mı?

servis manuel temizleme için ucret talep ederse itiraz edeyim mi? araç 7000 km'de ve 5 ay oldu... ?
[/quote]

evet ben de gözlemledim araç uyarı vermeden bu temizleme işlemi oluyor hatta yokuş aşağı giderken 0 lt akıt tüketimi olmasına rağmen ayağımı gazdan vs çekiyorum 1.8 lt vs gösteriyordu çok iyi hatırlıyorum
ama ben de temizleme öyle sık olmuyor

Temizleme konusuna gelince aldığınız yakıt önemli, benim aldığım yakıt ya da sizin aldığınız yakıt farkı olacağı için temizleme gerekiyorsa yapılabilir bence

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=228.msg42310#msg42310 date=1312709366]
[quote author=HaKaN link=topic=228.msg27489#msg27489 date=1303472372]

[/quote]

evet ben de gözlemledim araç uyarı vermeden bu temizleme işlemi oluyor hatta yokuş aşağı giderken 0 lt akıt tüketimi olmasına rağmen ayağımı gazdan vs çekiyorum 1.8 lt vs gösteriyordu çok iyi hatırlıyorum
ama ben de temizleme öyle sık olmuyor

Temizleme konusuna gelince aldığınız yakıt önemli, benim aldığım yakıt ya da sizin aldığınız yakıt farkı olacağı için temizleme gerekiyorsa yapılabilir bence
[/quote]

sonn  durum: servi de herhangi bir sorun olmadığını soyledi. yalnız gozunuz anlık tuketimde olsun, ager artarsa ve rolantide 2lt civarı ise 3000 devrin üzerinde aracınızı 15 dakika kullanın dediler.. ben de oyle yaptım su anda 1 hafta olacak bir sorunum yok...

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Bu DPF benim acaip canımı sıkmaya başladı.KM. çoğalınca biraz azalır dedim olmadı (Aracım 6500 km.ye geldi),devirli kullanıyorum olmuyor... walll2 günde bir "partikül filtresi temizleniyor sürmeye devam edin".Bugünlerde çok arttı.Evle iş arası yaklaşık 2 km. trafikte geçiyor.Ne yapacağımı şaşırdım.Şu günlerde çok sevdiğim aracımı satmayı bile düşünüyorum :'(

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim ilk 15bin km. boyunca haftada bir mutlaka yanardı. şu an 25 bin km.ye geldim. 15bin km.den sadece 1 kere oda 3-4 hafta önce yandı...