Dizelciler Dikkat

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel Araci Olanlarin Sorunu Hep Ayni Araç Sabahlari Zor çalişiyor Servise Götürüyorsun Herşey Normal Diyorlar Ama Sorun Devam Ediyor Dizellerde Hep Ayni Sorun Var

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok olurmu ya aynı olurmu ısıtma bujılerı saglam olduktan sonra sabahları bılemedın 2 kere ısıt calısır

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sbh arabayi calistirdiktan snra birkac dakika bekleyin biraz gaz verin motor isinsin ondan snra canawar gibi calisior ama motor isisnana kadar araba perormansini koruyamior

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç daha sorun yaşamadım çalıştırırken. Çalıştırmadan evel ışıkların yandığı yerde bekliyorum biraz. Bu sırada vızzz diye bi ses geliyor. Sonra marş akabinde gidiş.

xenonx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok sorun yaşamadım yaza göre biraz zor ama arkadaşın dedigi gibi en geç 2. seferde çalışıyo

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben servise götürdüm ısıtma bujileri falan kontrol ettiler hiçbir sorun yok ama sabahları çok zor çalışıyordu...Ama sağolsunlar buradaki arkadaşlardan bazı tavsiyeler aldım...Kontağı çevirdikten sonra airbag lambasının sönmesini bekliyorum(zeten hep bekliyorum) ama bu olayı havanın soğukluk derecesine göre 4-5 defa yapıyorum ondan sonra tık diye çalışıyor..Teşekkürler opelim:alkis:

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Benim araç benzinli ama, dizelde kontağı yarım çevirdikten sonra bujileri ısıtan sistem devreye giriyormuş. Gösterge ekranında yanan ışık sönmeden marşa basmadan bekleniyormu. Opellerde de böylemi bilmiyorum.

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadas Servis ne derse desin.Isitma bujilerini degistir sorunu biter.Tabiki aracinda baska sorun yoksa.
Benim hic bir sorunum yok.Arabam canavar gibi calisiyor.Kolay gelsin...

mahoni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sorun yok, hiç 2. defa marşa basmadım. gerçi giresun senede 3-5 kez eksi oluyor. 2005 combo 1.3 cdti

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar babam yıllarca dizel araba kullandıgı için ordan biliyorum sunu eğer öyle sabahları 4 5 kez bujileri ısıtıyım sonra marşa basıyım derseniz bujilerin ömründen ömür yemiş olursunuz çünkü ben bi kere yaptım bi tokat yedim bu yüzden bi daha yapmam benden size tavsiye tabii ki yine siz bilirsiniz