Double Teyp Kontakla Açılıp Kapanmıyor Neden Acaba?

MGES38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H 2005 aracımdaki CD30 teybi çıkarıp yerine Roadstar 9115 model double teyp taktırdım dün ama yeni teyp kontakla beraber çalışmıyor? Önceden böyle bir sorun yoktu neden acaba? Taktırdığım yere sordum ben tesisatı olması gerektiği gibi bağladım o teybin özelliğidir, demek ki yok falan dedi çok da mantıklı gelmedi açıkçası. 50TL lik teyplerde bile olup da 500TL lik teypte mi olmayacak bu özellik?

Bu olay teyple mi alakalı araçla mı? Ki daha önceki orijinal teypte otomatik açılıp kapanıyordu.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H 2005 aracımdaki CD30 teybi çıkarıp yerine Roadstar 9115 model double teyp taktırdım dün ama yeni teyp kontakla beraber çalışmıyor? Önceden böyle bir sorun yoktu neden acaba? Taktırdığım yere sordum ben tesisatı olması gerektiği gibi bağladım o teybin özelliğidir, demek ki yok falan dedi çok da mantıklı gelmedi açıkçası. 50TL lik teyplerde bile olup da 500TL lik teypte mi olmayacak bu özellik?

Bu olay teyple mi alakalı araçla mı? Ki daha önceki orijinal teypte otomatik açılıp kapanıyordu.

Beni yanlış anlamayın ama öyle bir ustaya montaj yaptırmanız en baştan yanlış olmuş.O nasıl bir mantıksız konuşmadır.Dalga geçer gibi resmen.Neyse konumuza dönersek,daha önce Astra H kullandım ben de.Yanlış hatırlamıyorsam ayarlar menüsüne girdiğimizde CD Çalara gelen elektriğin kontakla açılıp kapanması için bir ayar vardı.Menüyü biraz karıştırırsanız bulabilirsiniz.CD Çalar değişınce ayar değişmiş olabilir.Yoksa dediğiniz gibi ucuz dediğimiz teypler de dahi bu olay var.

MGES38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EEe nasıl çalışıyor o zaman?
Araca girince açma kapama tuşundan açıyorum ve çıkarken de kapatıyorum. Tabi yapılana kadar ;)

Beni yanlış anlamayın ama öyle bir ustaya montaj yaptırmanız en baştan yanlış olmuş.O nasıl bir mantıksız konuşmadır.Dalga geçer gibi resmen.Neyse konumuza dönersek,daha önce Astra H kullandım ben de.Yanlış hatırlamıyorsam ayarlar menüsüne girdiğimizde CD Çalara gelen elektriğin kontakla açılıp kapanması için bir ayar vardı.Menüyü biraz karıştırırsanız bulabilirsiniz.CD Çalar değişınce ayar değişmiş olabilir.Yoksa dediğiniz gibi ucuz dediğimiz teypler de dahi bu olay var.
Kesinlikle haklısınız ama 3-4 yere sordum hepsi sonra getir doluyuz falan dediler bulunduğum ilçede de en iyi (?) yer burası. Çok seçenek yok o yüzden açıkçası. Dediğiniz ayarlar kısmını yani bilgi ekranını artık kullanamıyorum. malum tuşlar CD30 un üzerindeydi onlar iptal oldu artık. Yani kesinlikle araç içinden ayardan kaynaklı bir şey midir? Bağlantıda hata yok mu?

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam dün bende corsama harici teyp taktırdım aynı sıkıntı bende de var kontagı cıkarınca eskiden teyb kapanırdı ama şimdi kapanmıyor ama bu bence tesistala alakalı değildir. eski kasetcalar teybin ayarlarında bunu ayarı vardı acıp kapatabiliyorduk ama teybde malesef böyle bir ayar yok ancak teybi takan yerle görüşüp elektriğini kontaktan almasını saglayabilrisiniz ama bu defada araba calışmıyorken teyb acılmaz.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben onu gözden kaçırmışım.CD Çalar değişince Settings tuşu da gitti tabi.Benim aklıma gelen o sadece.Tesisatı doğru bağlamıştır o zaman muhtemelen.Yoksa başkabir sorun da olabilirdi.Ayarlar devre dışı kalmış olabilir.Hayri Beyin dediği gibi kontağa bağlanabilir ama o zaman kontak açılmadan çalışmayacaktır.Yeni aldığınız CD Çaların menüsünü detaylı kontrol edin isterseniz.

MGES38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayarlarına falan baktım hiçbirşey yok. Roadstar'ın servisini aradım sordum teyple alakası yok öyle olması gerekir bağlantıda hata vardır dedi. Bakalım haftasonu göstereceğim yüksek ihtimal.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayarlarına falan baktım hiçbirşey yok. Roadstar'ın servisini aradım sordum teyple alakası yok öyle olması gerekir bağlantıda hata vardır dedi. Bakalım haftasonu göstereceğim yüksek ihtimal.

İstediğiniz şekilde yapılır inşallah ama kontağa bağlamayı deneyeceklerdir muhtemelen.O zaman da kontak açılmadan çalışmayacaktır.Öyle bile olsa daha iyi sanki.En azından açık unutma ihtimaliniz ortadan kalkar.Neyse haftasonu olsun da usta ne diyecek bakalım.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kontak açık değilken de enerji olan bir uç var soket te
Soket in şeması sökülen ana ünite üzerinde var zaten
Montajı yapan arkadaş acaba hayatında hiç multimetre falan görmüş müdür :)

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim sonradan taktirdigim multimedia ünitesinde kontak kapandiktan birkac dk sonra kendini kapatiyor. Ya da anahtari cikarinca hemen kapaniyor..