Dumansız Hava Sahası

Dumansız Hava Sahası

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Destekliyorum, geç bile kalınmıştı :good:

Hatta şahsi fikrim benzinden bu kadar vergi alacaklarına sigaradan alsınlar, bir paket 15 tl olsun mesela , hiç olmassa hükümetin savunacak bir yeri olur, bırakın kurtulun derler, biz de benzindeki vergi yükünden kurtuluruz :D :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İçenin dumanından rahatsız oluyorum-destekliyorum
Kahve,cafe barlarda içilmeli içmeliyim-desteklemiyorum
Ankette desteklemiyorum dedim.
Bir parti çıkıp yasağı kaldırıcam dese seçim olsa hükümet düşer;):D

+ gerekli önlemlemler alınmak şartı ile sadece sigara içenlerin gidebileceği cafe ve benzeri yerlere izin verilmeli. Sigara içmeyenler kadar hatırı sayılır miktardaki sigara içenleri (sayının fazla olması gerçekten de üzücü) yok saymak olmaz. Bu demek değildir ki yasak geri çekilsin. Hayır yasak aynen uygulansın, yasağa ilave olarak sadece sigara içilebilen yerlere izin verilsin. İşsizliğin had safhada olduğu bir ortamda yeni işsizler yaratılmasın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Destekliyorum, geç bile kalınmıştı :good:

Hatta şahsi fikrim benzinden bu kadar vergi alacaklarına sigaradan alsınlar, bir paket 15 tl olsun mesela , hiç olmassa hükümetin savunacak bir yeri olur, bırakın kurtulun derler, biz de benzindeki vergi yükünden kurtuluruz :D :)
Bu tür basit medotlardan hiç bir zaman başarı sağlamamamıştır. Bu tür metodlar kaçakcılığı körükler, yeni yeni sektörler yaratır. Benzin 3,5 lira oldu tüketim azaldı mı? Benzin fiyatları artıyor, vergiler artıyor, devlet eliyle resmen soygun yapılıyor. Bunun sonucu bazı bölgelerde kaçak akaryakıt kullanımı had safhada. Ben de burada ucuz kaçak akaryakıt bulsam kullanırım. İşte fiyat artırmanın ortaya koyduğu sonuçlara en basit bir örnek.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hiç şaşırma. Ben de desteklemiyorum diye oy kullandım. Desteklemeyenlerin amacı halen anlaşılamadı. Yanarım da ona yanarım. İnsanlar zaten ulu orta, saygısızca içilen, kişileri rahatsız eden sigaraya karşıydı, kısım kısım da yasaklar uygulamaya konuyordu. Burada iktidarın tutumunu desteklemiyorum. Onlara göre mekruh olan bir şeyi kimse kullanmamalı, bu ülkede onlardan gayrisi yaşamamalı, herkes onlar gibi olmalı, olmayanlar çaktırmadan ağır ağır zorlanmalı. Hani herkesin. her kesimin lideriydiler, ne oldu ne değişti de farklılaşmalar başladı. Zamanında DTP'lilere mecliste arkalarını dönenler şimdi onlarla adete kanka oldular. Belediye seçimlerinde bunlar değilmiydi Murat Karayalçın'ı DTP ile samimi olmakla suçlayanlar. Bu ne pehriz, bu ne lahana turşusu. Biraz samimi olsunlar. Bu tutumları değişmez ise yakında apoyu boğazda, kordonda gezerken görürseniz de şaşmayın. Yani samimi olmadıkları için, tutarsız oldukları için, sırf sigara içilebilen yerlerin açılmasına dahi tahammül gösteremedikleri için, olayı bu tür bir yasakla geçiştirip vatandaşı aptal yerine koydukları için, şirin görünmeye çalıştıkları için desteklemiyoruz, yoksa sigaraya hayran felan değiliz. İktidarın vatandaşın sağlığı için inatla yapmadıklarını yazmaya kalksak onlar da epeyce yer tutar.

Bence konuyu sadece sigara yasağı olarak ele almak lazım Savaş abi.
Bu olayı iktidar muhalefet tartışmasına çevirmek yanlış olur.Özellikle de İktidarın yaptığı başka hataları sigara yasağına bağlamak doğru değil.Eğer olayı bu bakımdan ele alırsak sigara yasağını destekleyenler iktidar yanlısı gibi bir durum söz konusu oluyo.''sigara içmek,Alkol kulanmak yasak,görüldüğü takdirde kullanan kişilere 2 ile 7 yıl arasında hapis cezazı verilecek''gibi bir kanun çıksa bende karşı olurdum.böyle bir durumda gerçekten insanların haklarına saldırı olurdu ama bu yasayla insanların haklarına herhangi bir saldırı olduğunu görmüyorum ben.Misal bi cafe ye gidiyorsunuz sizin masanızdan belki 10 metre ilerideki masada sigara içiliyor sigara içen insanın keyfi için uzakta oturuyor olmanıza rağmen mecburen o havayı soluyup rahatsız oluyorsunuz.Bu arada yasa çok katı olabilir ama bu katılığının sebebi tamamen sigara içen kişileri bu işten caydırmak onlar vazgeçmiyorsa bile yeni nesilleri bu illetten uzak tutmak.Bence herkes bırakmalı sonuçta insan vucuduna ne denli zarar verdiği apacık ortada

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence konuyu sadece sigara yasağı olarak ele almak lazım Savaş abi.
Bu olayı iktidar muhalefet tartışmasına çevirmek yanlış olur.Özellikle de İktidarın yaptığı başka hataları sigara yasağına bağlamak doğru değil.Eğer olayı bu bakımdan ele alırsak sigara yasağını destekleyenler iktidar yanlısı gibi bir durum söz konusu oluyo.''sigara içmek,Alkol kulanmak yasak,görüldüğü takdirde kullanan kişilere 2 ile 7 yıl arasında hapis cezazı verilecek''gibi bir kanun çıksa bende karşı olurdum.böyle bir durumda gerçekten insanların haklarına saldırı olurdu ama bu yasayla insanların haklarına herhangi bir saldırı olduğunu görmüyorum ben.Misal bi cafe ye gidiyorsunuz sizin masanızdan belki 10 metre ilerideki masada sigara içiliyor sigara içen insanın keyfi için uzakta oturuyor olmanıza rağmen mecburen o havayı soluyup rahatsız oluyorsunuz.Bu arada yasa çok katı olabilir ama bu katılığının sebebi tamamen sigara içen kişileri bu işten caydırmak onlar vazgeçmiyorsa bile yeni nesilleri bu illetten uzak tutmak.Bence herkes bırakmalı sonuçta insan vucuduna ne denli zarar verdiği apacık ortada
Ben bazı şeyleri iyi ifade edemiyorum galiba. Sigara yasağını sonuna kadar destekliyorum, sigara içmeyenlerin hakkını yasakdan evvel bile savunan bir kişiyim. Benim anlatmak istediğim iktidarlar şirin gözükmek için bu tür olaylara girmesinler. İktidarlar topluma hizmet için vardır, sırf bizden olanlara hizmet edeceğiz diye bir yaklaşımları olamaz. Herkese eşit davranmak zorundalar. Hatırlarsan Ankara'nın hava kirliliği dillere destandı. Hava kirliliği yapıyor diye kaçak kömürlere el koyuyorlardı. Peki yakalanan bu kömürler kullanmaları için kimlere dağıtılıyordu. Madem hava kirliliği yapıyor, insan sağlığına zararlı, bu nedenle kullanımını yasaklıyorsun, o zaman kullanılsın diye neden aynı şehirde yaşayan yandaşlarına veriyorsun.
Topluma açık olan yerlerde sigara, içki veya benzeri şeylere (görürsün ikinci adım olarak yakında içkide yasaklanacak) karşıyım. Sadece bu tür ürünleri kullanların gidebileceği işletmeler de olmalıdır. Madem herkese eşit mesafelisin, böyle yerlere de izin ver ki eşitlik mesafeni bir görelim. Sigara içilen veya içilmeyen cafelere izin verilmeli, isteyen istediğine gitmeli. Bunda ne gibi bir sakınca var bir türlü anlamıyorum? Dayatmayla, zorlamayla bir yere varılmaz.

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kesinlikle desteklemiyorum