Durmayan Fan...

merttokgozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle Selamlar herkese iyi forumlar.
2013 Model bi Corsa 1.4 Twinport kullanıyorum. Sıfır olarak bayiden aldım ilk senelerde sorunum yoktu ancak yaklaşık 5-6 aydır (her ne zaman olursa olsun, sabahın köründe motor soğukken veya kullanım halindeyken) marşa bastıktan yaklaşık 1-2 dakika sonra motor fan açmaya başlıyor, sanki hararet yapmışcasına. Bakımlarını normalde yetkili serviste yaptırıyordum, ancak maliyetten ötürü son bakımını normal bir tamirhanede yaptırdım. Bu olaylar silsilesi bundan sonra baş gösterdi diye düşünüyorum. Başka bi tamirciye gittim geçenlerde, termostatın çok soğuk direk ondan açıyor değişmesi gerek dedi, 380 parça 50 işçilik gibi 430 liralık bir maliyet çıkardı bana. Kabul etmedim, sonraki gün "lan acaba suyu mu bitti?" diyerek su ilavesi yaptım. Bir kaç gün sorunsuz olarak (fan açılmadan) kullandım. Ancak yine yapmaya başladı. Sorun ne olabilir?

Şimdiden herkese teşekkürler.
Not: Gram motordan anlamıyorum. Su yeni mi aklına geldi demeyin.
Not2: Bahsettiğim tamirci araca çeşme suyu dökmüştü, "yok yiğenim bir şey olmaz" demişti. Bende çeşme suyuyla ilave yaptım.

netcodeturkiye

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
klima basınç müşiri kablosunu oynayınca fan duruyormu?

aynı arıza bendede vardı. Usta kurcalarken buldu.

araç klima çalışıyor sanıp fan açıyor son kademe

tabi çok daha değişik sebebleride var.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Astra J ' lerde 2012 temmuzdan sonra fabrika çıkışı yapılanlarda termostad için opel bildiri yayınlamıştı. Geçen yaz benim başıma geldiği için araştırdım. Termostad ve içindeki sıcakllık sensörü bizim araçlarda birlikte olduğu için komple termostadı değiştirdim sorun çözüldü. Ben ilk zamanlarda ara ara fan sesi duyuyordum ama ekranda servis uyarısı alıyordum. Yani araba anlıyordu birşeylerin yanlış gittiğini. Sonrasında tüm zamanlarda artık fanla gezmeye başladım bu da can sıktı ve değiştirdim kurtuldum. Sizin de ya sıcaklığı ölçen müşür ya da termostad arızalı olabilir.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Termostat üzerindeki sensör arızalı olabilir .Benzeri şey benim de başıma geldi,komple termostat değişti sorun çözüldü.