easytronic başıma bela

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu sabah arabama bindim 300m sonra aracı stop ettim. herşey normaldi. iki dakika sonra tekrar çalıştırmayı denedim vites göstergesinde F yazıyordu. aracın arıza koduna baktım P1700 yazıyor. sonra forumdan hatırladığım birşeyi yaptım yani akü kutup başını söktüm biraz bekledim. sonra taktıım. şimdi vites göstergesinde hiçbirşey yazmıyor.
ayvayı yedim mi ben şimdi:(
ne yapabilirim.

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P1700 Service Vehicle Soon Request from Transmission Control Module MTA

Şanzıman kontrol modulu beni bir servise göster diyor sanırım..Şanzıman ile ilgili bir sıkıntı var gibi.Gösterinde başınıza dert almayın sonra..

Not:3-4 forumda sizin dediklerinizi aynen yaşayanların servise gittikleri zaman meydana gelen olaylar

Hi Guys, i have had this issue with my car for weeks now with it not starting, i have had the codes read from vx, and they said i needed a new clutch, i have now had this done independantly, and the car is still the same, with the error codes read yesterday P1700, transmission control module?? the code wont remove they said,
sad_smile2.gif
can anone tell me where i can get this looked at in the north west? or if anyone has any info please let me know, am really fed up with this car!!

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama serviste değişen parçalar ve tutarı

Hi Guys, got my car back last week, it needed a new gear selector motor and a new clutch ecu, so i am presuming the original fault was that the clutch ecu burnt out the clutch and then the whole 3 needed doing, am made up i got it back, and all is great, 12 month warranty with it too... spent £400 for the new clutch inc parts and then £860 for the clutch ecu and the motor, dear do but worth it to have a car back feeling brand new!!! thanks for your help guys

Vites pozisyon şalter motoru ve yeni kavrama ecu (kontrol ünitesi)değişmiş.Dedigine göre debriyaj ünitesi sorun çıkartmış ve o da debriyajı yakmış.Toplam o arkadaşa £1280 =3000 ytl gibi bir masraf cıkartmış..Sizdeki sorun belki böyle değildir ama siz en kısa zamanda gösterin genede.Pek hayra alamet değil sanki p1700 arıza kodu..

Son düzenleme:

evrimatan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü zayıflamışsa Şanzıman kontrol modülüne az enerji gidiyor bu da ağır şanzuman hatası olarak gözüküyor. Dikkat et marşa bastığında gösterge panelindeki ışıklar zayıflar. Benimde başıma geldi aynısı. Normal şartlarda yapmıyorsa korkma.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim..p1700 motor kontrol lambasi sinyalini can alamadi anlaminda yani gösterge paneli sinyalini alamadi..bir yerde kontakt olabilir... veya fren lambalarin yanmiyor olabilir hemen beyin diyene yaptirma anlayan bir usta bul... bence,ayni zamanda n posisyonu tanimazsa yapar yani yine dolayli yoldan sinyal alamaz..bu sundanda olabilir fites kolu pos. tanimaz..beyin en son care olsun sanmiyorumda zaten...gecmis olsun

Son düzenleme:

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar
aküyü yeni değiştirmiştim. yarın yetkili servise çektireceğim bakalım ne diyecekler

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün arabamı teslim aldım 266 tl masrafla.
yetkili servise vermiştim. servis şanzıman beynindeki kömürleri değiştirmiş.
arabam 90000 de idi. belki arkadaşlara faydası olur diye yazayım dedim...

berk4461

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb

arkadaşlar aynı problem corsa-c triptonik aracımda da yaşadım ekranda F yazdı ve araba marş almadı bende arabayı biraz öne arkada itelerek vites boşluğu kadar k-hareket ettirdim normale döndü ve bidaha aynı problemi yaşamadım

DR fahri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
metea beynınde proplem var
ve bız bu işlemı metea beynı degışmeden halledıyoruj
ve1 yıl garantı verıyoruz