Easytronic Debriyaj Baskı Balata arızası

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar ben Antalya’dan Tanju TÜRKAY 2005 Corsa 1.2 easytronic arabam var.
Benim sorunum " DEBRİYAJ BASKI BALATASI "
Garanti dahilinde sorunuma çözüm bulmuyor servis. Opel genel müdürlük ve servis arızayı kabul etmiyor . sizlere danışmak istiyorum.

1 – Kullanıcı Hatası diyorlar.
Aracın kullanım kitabında garanti kapsamına girmeyen kullanımlar kısmında debriyaj arızası ile ilgili olarak.
a - YARIM DEBRİYAJ ile kullanmak diye yazıyor. Yarı otomatik bir araç, debriyajı olmayan bir araçta nasıl olacak yarım debriyaj kullanılacak bilmiyorum,
b - Yüksek devirde kullanmak diyorlar O nasıl olacak ? gaza bastığın süre içinde devire göre araç kendisi vites yükseltiyor zaten.
Geriye manuel olarak 2,3 veya 4 vites ile arabayı bağırttırmak kalıyor ki bunu kim yapar, kim bilerek ve isteyerek arabasına zarar verir.
Manuel kullanacak olsam o zaman niye Easytronic araba aldım değil mi.

2 - KM fazla diyorlar ( 33,500 km. / 2 yıl ) acaba debriyaj baskı balatasının ömrü kaç km dir. ?

neo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
derhal belediyelerdeki tuketici hakları hakim heyetine sikayet dilekcesi ver.
otomatik arabada debriyaj nasıl kullanıcı hatasından gidermis orada anlatsınlar. eger ugrasırsan bir de maddi manevi tazminat davası ac.

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işin peşini bırakma arkadaşım.böyle saçma bir şey olamaz.easytronic demek yarı otomatik şanzuman demek.kullanıcı hatasımı olurmuş.iyice saçmalamaya başladılar...peşini bırakma.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Slm
Opel TÜrkİye Yİ Kendİn Aradinmi MÜŞterİ Hİzmetlerİ İle GÖrÜŞ Bence Telefon Numarasi Kullanma Kulavuzu Arkasin Da Yazilidir .

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüketici hakları dernekleri kesin çözüm bulurlar. biraz bağış yapıyorsun(2 yıl önce 15 ytl idi) herşeyi hallediyorlar senin için.

MTT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
Slm
Opel TÜrkİye Yİ Kendİn Aradinmi MÜŞterİ Hİzmetlerİ İle GÖrÜŞ Bence Telefon Numarasi Kullanma Kulavuzu Arkasin Da Yazilidir .

Selam müşteri hizmetleri ile görüştüm, daha önce faks çekmiştim cevap alamamıştım mail yazdım aradılar yukarıdaki açıklamalar müşteri hizmetlerinin söyledikleri cümlelerdir.
Saygılarımla

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım İzmir deki müşteri hizmetleriyle görüştün. tekrar ara ve arabanın önüne at bağlayıp arabyı sokaklarda dolaştırcam de :) Bir sonuç olurmu bilmiyorum.Biz 30.000kmde arabaya bile debriyaj değiştik. Ama garanti kapsamında değildi. Edebildiğin kadar tehdit et. Yasal yola başvurucam. falan demeye devam et. İnternetten rezil edecem de. En son olarakta mahkemeye verecem de kullanıcı hatasını açıklayan yazı iste. Yani bu hasarın hangi tarz kullanıcı hatasından kaynaklanacağını açıklayan bir yazı. Bunlar bu dilden anlıyorlar. üzgünüm adına

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
MTT' Alıntı:
Selamlar ben Antalya’dan Tanju TÜRKAY 2005 Corsa 1.2 easytronic arabam var.
Benim sorunum " DEBRİYAJ BASKI BALATASI "
Garanti dahilinde sorunuma çözüm bulmuyor servis. Opel genel müdürlük ve servis arızayı kabul etmiyor . sizlere danışmak istiyorum.

1 – Kullanıcı Hatası diyorlar.
Aracın kullanım kitabında garanti kapsamına girmeyen kullanımlar kısmında debriyaj arızası ile ilgili olarak.
a - YARIM DEBRİYAJ ile kullanmak diye yazıyor. Yarı otomatik bir araç, debriyajı olmayan bir araçta nasıl olacak yarım debriyaj kullanılacak bilmiyorum,
b - Yüksek devirde kullanmak diyorlar O nasıl olacak ? gaza bastığın süre içinde devire göre araç kendisi vites yükseltiyor zaten.
Geriye manuel olarak 2,3 veya 4 vites ile arabayı bağırttırmak kalıyor ki bunu kim yapar, kim bilerek ve isteyerek arabasına zarar verir.
Manuel kullanacak olsam o zaman niye Easytronic araba aldım değil mi.

2 - KM fazla diyorlar ( 33,500 km. / 2 yıl ) acaba debriyaj baskı balatasının ömrü kaç km dir. ?
SLM SİZİN ARACIN SORUNU TAM OLARAK NEDİR YAZARSANIZ DAHA İYİ BİLGİ VERİRİM SİZE BU KONUDA BELKİ TECH 2 CİHAZI İLE SORUNU ÇÖZEBİLİRİZ.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yaparsan yap cözüm yok şuanda.araçın kilometresi düşükse mesela 10 bini geçmişsen şansız az.ama gercekten bu kullanıcı hatası.bu araçlar yarı otomatik.sadce vites değiştirme mekanizması otomatik kavrama sistemide yine klasik sistemler gibi.ramplarda kalkarken el freni kullanılmazsa aracın devriyle haraket ettirmeye kalkarsanız bu balata yanar. yapacak fazla birşey yok.çünkü şanzıman kullanıum biçimi olarak alışılmadık bir şanzıman ilk defa kullananlar için propblem yarata biliyor.inş. garantiden değişir.değişmesse bile sen sadece baski balata değiştir.bilyayı değiştirme.ozaman maliyewti baya düşer .buda aklında olsun

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almanya GM ye mail at...