Eğitimci arkadaşlar SÜT izni hk ve araç değişimi

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, değerli görüşlerinize ihtiyacım var.
Eşim yeni doğum yaptı bir erkek bebeğimiz oldu :)
Sorunum şu : Eşim köy okulunda öğretmen evden 30-35km uzakta hergün servisle ulaşım sağlıyordu ancak bebeğimiz olduktan sonra beni izin bittikten sonra ne yaparım diye düşüncesi sardı. Eşim arabayı kullanamıyor benim iki defa gidip gelmem gerekecek yada sabah servisle gidecek öğlen ben alacağım onu yakıta ücret ödemem gerekecek yada otomatik araba alıp onla eşim gidip gelecek 3 ay içinde ne kadar öğrenir oda şüpheli

1 soru eşim uzaklıktan dolayı meb tarafından yakın bir okula görevlendirme ile gelebilir mi ?
2 soru Ben arabayı satsam hangi arabayı önerirsiniz yada sizce benim aklıma gelmeyen ve sizin akılınıza gelen çözüm var mı ?

Not: Eşim ücretsiz izne ayrılamaz. Anlayışınız için teşekkürler.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4857 sayılı İŞ KANUNU 74. Madde kapsamında

Süt İzni bebek 1 yaşına gelene kadar günde 1,5 saattir.

İzinlerini birleştirebiliyor, yani 1,5*5 = 7,5 saat haftalık süt izni.

Yani haftada 1 gün işe gitmeyecek.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4857 sayılı İŞ KANUNU 74. Madde kapsamında

Süt İzni bebek 1 yaşına gelene kadar günde 1,5 saattir.

İzinlerini birleştirebiliyor, yani 1,5*5 = 7,5 saat haftalık süt izni.

Yani haftada 1 gün işe gitmeyecek.

Ama diğer 4 gün ne olacak bebek sütsüz mü kalacak hocam...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eşiniz 657 ye tabi ise süt izinli süreleri farklıdır .
İlk 6 ay 3 saat gibi.
Tayin konusunda burdan net bir bilgi almanız zor.
Allah analı babalı büyütsün.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eşiniz 657 ye tabi ise süt izinli süreleri farklıdır .
İlk 6 ay 3 saat gibi.
Tayin konusunda burdan net bir bilgi almanız zor.
Allah analı babalı büyütsün.

hocam çok teşekkür ederim.
657 Sınıf öğretmeni ilk 6 ay 3 saat ikinci 6 ay 1,5 saat izni var hocam ama uzak merkeze o nedenle gidiş geliş çok zor olacak çözüm bulamıyorum.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Malesef bu durumla ilgili kanuni bir düzenleme yok.
Görev yaptığı okulun şartları veya bağlı bulunduğunuz müdürlüğün yaklaşımına göre birşeyler olabiliyor.
Ulaşım için servis veya her gün sizin 2.tur gitmeniz en net çözüm olacaktır.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+++++

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İsmail gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün.

Süt izni daha doğrusu bebeğin beslenmesi çalışan annelerin en büyük sorunlarından birisi. Zamanında biz de çok çekmiştik. Eşinin süt izini saatlerini öğleden sonraya denk getirip mesaisini erken bitirme imkanı var mı? Var ise; sabah servisle gider sen de süt izini saati geldiğinde almaya gidersin. Birkaç aylık bir süre için araba değiştirmeye değmez, bu değişim için harcanacak olan para (alım satım masrafı, yeni aracın bakımı, eksiklikleri vs.) yakıt giderinden daha fazla olur. Üstelik önümüz kış, önümüzdeki günlerde havaların nasıl olacağı belli değil. Bence bir süre dişini sıkman daha doğru olur. Çocuk berekettir, kısmetiyle gelir. Ben bir aralar Ankara-Çankırı arası mekik dokumuştum, üstelik o zamanlar LPG falan da yoktu.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsmail gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün.

Süt izni daha doğrusu bebeğin beslenmesi çalışan annelerin en büyük sorunlarından birisi. Zamanında biz de çok çekmiştik. Eşinin süt izini saatlerini öğleden sonraya denk getirip mesaisini erken bitirme imkanı var mı? Var ise; sabah servisle gider sen de süt izini saati geldiğinde almaya gidersin. Birkaç aylık bir süre için araba değiştirmeye değmez, bu değişim için harcanacak olan para (alım satım masrafı, yeni aracın bakımı, eksiklikleri vs.) yakıt giderinden daha fazla olur. Üstelik önümüz kış, önümüzdeki günlerde havaların nasıl olacağı belli değil. Bence bir süre dişini sıkman daha doğru olur. Çocuk berekettir, kısmetiyle gelir. Ben bir aralar Ankara-Çankırı arası mekik dokumuştum, üstelik o zamanlar LPG falan da yoktu.

Kaçgündür bende bakıyorum öyle nete otomatik vitesli araçlara baya uçuk piyasa ve takas çok zor bulunuyor galerici onlarda arabayı öldürmeseler üst para almasalar takas etmezler. Bizde öyle yapacaz artık mekik dokuyacaz hayırlısı olur inşallah.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgilenen klavyesinin tuşlarına dokunup bizim için emek harcayan herkese teşekkürler.