EGR valfi acil yardım

burak**

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfini iptal ettiricek arkadaşlar hiç sanayiye gidipte onu sökün yerine bişeyler koyun mantıgıla iş yapmasınlar bu sefer arıza lambası yakıyo ecu egr valfini görmediği için.en mantıklısı tech2 cihazı olan tamirci yada bi servise gidin egr yi sökmeden direk olarak ecu dan siliyolar bu da bütün sorunu ortadan kaldırıyo

abdilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaslar,
arabam 2002 dizel zafira,egr valfinden yağ atıyor sanırım,bi usta değişmesi lazım dedi,fiyatı ve egr temnizlenmesi ile düzelir mi? burdada iptal edilmesinden bahsetmiş bazı arkadaşlar,ne yapmak lazım?

şimdiden teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egrden yağ nasıl atar ustam senin turboda da kaçak vardır

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaslar,
arabam 2002 dizel zafira,egr valfinden yağ atıyor sanırım,bi usta değişmesi lazım dedi,fiyatı ve egr temnizlenmesi ile düzelir mi? burdada iptal edilmesinden bahsetmiş bazı arkadaşlar,ne yapmak lazım?

şimdiden teşekkürler

bizde volkswagwn caddy vardı aynı arızadan dolayı turbo patladı,egr den yağ kaçırıyordu.en kısa zamanda baktırın derim,turbo patlarsa masraf çoğalır.

abdilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr sini temizlettim,usta şuan egr de sıkıntı olmadığını söyledi,ama turbodan kaynaklanan bi yağ kaçağı var,bakalım ona baktıracam yakında...

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR iptali yaptırmayın arkadaşlar. O kadar bilimsel çalışmalar yaparak, bir motor yapan bilim adamları, hiçbir parçayı gereksiz yere koymamışlardır! Arıza veriyorsa ilk önce temizleme yöntemini kullanınız. Eğer hala sorun devam ediyorsa, o zaman değiştirme yoluna gidiniz...

muremsw

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra 99 model arabamda aynı sorunu bende yaşadım. Sabah ilk çalışmada titriyor, gaz yemiyor, yolda giderken ara sıra tekliyor, yokuş yukarı çıkarken motor arıza lambası yanıyordu.
Sanayiye gittim. Usatam EGR valfinden dedi. Çıkardılar temizlediler. Be zannettim tekrar takacaklar. Egr valfinin contasını delik olmayacak şekilde tekrar yaptırıp egr valfini taktılar. Yani EGR'yi bir nevi iptal ettiler. Şu anda sorun kalmadı gibi görünüyor. Arabanın çekişi arttı. Tekleme yapmıyor. Bakalım...