Egr Valfı Arızası

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün günü birlik Kırşehir'e gittim gelirken aniden servis lambası yandı araba 5.viteste hızım 120 civarıydı teklemeye başladı hızımı

kestim direksiyon ve fren sertleşti sağa çekerek yavaşladım durdum akü lambası servis lambası ve yağ lambası yandı bastm

çalışmadı kayseriye de 30 km vardı arabanın güç toplaması için 10 dk. ölece bekledim bastm aldı araba çalıştı normal kayseriye kadar

devam ettim içim rahat etmedi servise girdim tech2 ye bağladılar egr valfında sorun varmış kalitesiz yakıttan dolayı olaur dediler

benim araç kıbrıstaydı 1 senedir şubatta getirdim mezun olunca tahminim kıbrısın kalitesiz benzininden dolayı birikim oldu ve bu şimdi

patlak verdi egr valfini temizleyecekler olmazsa parça değişecekmiş 200 ytl civarıymış ayrıca arabanında biraz yağ eksilttiğini

söylediler oysaki daha 2 hafta önce eklettirmiştim bu yağ eksiltme olayı f kasaların kaderi sanırım forumda gökhan bahsetmişti yağ

eklerken borda koyacaklar bakalım ne farklar olacak.

Son düzenleme:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun... o hızda aracın stop etme durum çok vahim iyi kazasız belasız durdunuz... EGR valfini temizletin daha sonra iptal ettirin bence... gerek yazılımla yada mekanik... (olyormu tam bilmiyorum mekanik olarak sizin motor) yakıt gerçekten önemli artık her aldığınız istasyona dikkat edersiniz umarım.. ayrıca bu yağ eksiltme olayı nasıl oluyor kaç km de bir ne kadar eksiltiyor aracın sağında solunda altın yağ kaçakları varmı?saygıLar...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun... o hızda aracın stop etme durum çok vahim iyi kazasız belasız durdunuz... EGR valfini temizletin daha sonra iptal ettirin bence... gerek yazılımla yada mekanik... (olyormu tam bilmiyorum mekanik olarak sizin motor) yakıt gerçekten önemli artık her aldığınız istasyona dikkat edersiniz umarım.. ayrıca bu yağ eksiltme olayı nasıl oluyor kaç km de bir ne kadar eksiltiyor aracın sağında solunda altın yağ kaçakları varmı?saygıLar...

Sağ şeritte gidiyordum zaten araba tekleyince anladım stop edeceğini dörtlüleri yaktım yavaslamaya basladım genelde hep aynı istasyondan alıyorum ama dediğim gibi bu önceden kıbrısta alınan benzinin kalitesizliğinden olabilir, bu yağ eksiltme benim 1250-1500 km arası eksiltiyor 1 litreye yakın castrol 10w 40 kendim ekliyordm en son 3.5 litre komple boşaltırıp koydurttum yağ kaçaklarınada baktırdım hiçbir kaçak yok kimiside yağ yakan araba iyi olur diyor işte anlayamadım ayrıca bilgisi olan arkadaslar varsa bu egr valfini iptal ettirirsem nelerle karsıalasabilirim, teşekkürler.

gecmiş olsun hemşerim

Teşekkürler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla o egr opellerin baş belası bizim astrag dede oldu önce ne oldugunu anlayamadılar bogaz kelebeği vs herşeyi temizlediler.sonra bilgisayara bağlattık egr valifi bozuk dediler.temizleyelim dediler temizlettik arabanın hararet 80den sora 4000 devir gibi kullanınca istop ediyodu (yani biraz yüklenince)sonra forumda biraz okuduktan sonra iptal ettirmeye karar verdik.çünkü görevi azda olsa yakıt tassarufu ve çevreyi korumak türkiyede 60-70 model araçların kullanıldıgını düşünerek iptal ettirmeye karar verdik.araya bir demir sac ile iptalini gerçekleştirdik.ilk 1 hafta gene istop etme olayı vardı fakat 1 hafta sonra oda gitti şimdi çok memnunuz.yakıt konusundada oyle 100 200 kuruş fark yok anlamıyorsunuz bile.ayrıca araba çok azda olsa daha atik oldu.:good: :rock