egr valfi hakkında!!!

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda bazen hafif silkeleme ve yavaşlayınca stop etme sorunu var.
bu da büyük ihtimalle egr den kaynaklandığını öğrenmiş durumdayım
hangi marka egr almamı önerirsiniz?
1. delphi-
2. gm-
teşekkürler

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aralarında fazla fiyat farkı yoksa gm

manisali45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım EGR almadan bir temizlet derim
bende aracı ilk aldığımda silkeleme sorunu vardı EGR nin değişmesi gerekli dendi biraz araştırınca temizlendiğini öğrendim ve temizlettim 1,5 yıldır kullanıyorun hiç bir sorun da olmadı

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım EGR almadan bir temizlet derim
bende aracı ilk aldığımda silkeleme sorunu vardı EGR nin değişmesi gerekli dendi biraz araştırınca temizlendiğini öğrendim ve temizlettim 1,5 yıldır kullanıyorun hiç bir sorun da olmadı
adananın kozan ilçesindeyim. burada opel den anlayan usta yok malesef. adana da da temizlemeye pek yanaşmadılar. direk değişecek diyorlar. bakalım eğer temizleyebilen bir usta bulursam dediğiniz gibi yapayım. siz nasıl temizlettiniz?

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR yi kendin sökebilirsen alt tarafındaki deliklerden içeriye balata spreyi sıkarak veya hava tabancasıyla içine benzin püskürterek temizleyebilirsin,daha sonra hava tutarak iyice kurutup yerine monte edersin.

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün söktüm. ben egr ye baktım egr bana baktı :) . altta bir delik var. birde kalın bir pim var ikinci deliği kapatıp açan. açık olan deliğe balata spreyi yada benzin sıkılabilir. fakat ikinci yani kalın pim olan deliğin açılıp kapanması gerek. onuda cihaza bağlayım açıp kapatmam gerek sanırım. soketten elektrik versem tam bozulabilir..

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün egr yi tekrar söktüm ve üzerindeki sokete elektrik verip çalışmasını sağladım. çalıştığı esnada balata spreyi sıkarak temizliğini yaptım. bakalım aynı arızayı tekrar verecek mi? ilerleyen günlerde göreceğiz..