Egsoz Zırıltısı

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizör elektronik bir parça değildir. hata göstermemesi doğaldır.

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haftaya bursaya gıdıcem onuda bursada gosterırım artık.ayrıca katalıtık konvertormu yoksa katalızormu yada ıkısıde aynı sey mı? Ve de iptal ettirirsek egsoz muayenesınden gecermı?ileride herhangıbı sorun olurmu?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikiside aynı şey. katalizör yerine bir tane susturucu taktırın.

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem benim araçtada 2750-3000 devir arası vites kısmına gelecek şekilde devam ediyor. servis son susturucu ve orta susturucuyu taşıyan halkaları modifiyeli olanlarla değiştirdi. sorun çözülmedi. servisten egzos spirali ve susturucuların değiştirilmesi için cevap bekliyorum.

susturucuları değiştiren arkadaşların sorunu çözüldümü. arkadaşlar bu sorundan dolayı performans kaybı oluyor mu?

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar egzos spirali değişti.fakat zırıltı sorunu devam ediyor.susturucular değişmedi.

rölantide özellikle soğuk havalarda radyo konsolun olduğun kısımdan bahsettiğim devirlerde zırıltı geliyor. serviste ben gaza basarken usta motor bölümünde belli yerlere dokundu ve geçici olarak ses kesildi normale döndü.

kafam iyice karıştı değişmeyen susturucular kaldı. araç birazda gürültülü gibi.servis ısrarla susturucular normal diyor.katalitik konvertörde problem yok diyor. bir forumda görmüştüm manifolt contası da zırıltı yapıyormuş. servis olmaz dedi.

acaba motorun belli devirlerinde konsola temas eden bir parça, elektrik kablosu filan mı yapıyorki. yardımcı olacak bir arkadaş yok mu?:confused:

srt06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar,

sonunda beklediğim parça (vibrasyon sönümleyici) geldi ve sağ tahrik mile (aks) körükten itibaren 292 mm mesafede takıldı ve şu anda problemim çözüldü.Araba 2750-3000 devir arası rahatladı,titreşim kesildi. sanki yakıt tüketiminde bile değişiklik oldu. buradan opel tümar servis yetkilerine teşekkür ediyorum ilgilerinden dolayı.

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Üstadlarım.Aracım viteste ıken dusuk hızlarda gaza bastıgımda arka egsoz cıkısı bı yerlerden zırrrrr dıye ses gelıyor.Gazdan ayagımı cekınce susuyor.Yuksek hızlarda duyamıyorum sesi.Motor ustama gosterdım egsoz curumeye baslamıs dedı.Siz ne dersiniz baska bı sebebı olabılırmı?

aynı sıkınti benim araçta da olmuştu, son susturucunun içi dağılmış değiştirdim sıkıntı bitti, çıkan parçayı açtırdım ustaya gerçekten içindeki bölümler çürümüştü..