Ehliyetini yenileyen varmı?

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Bu iki maddeye karşıyım. Kıytırık bir belgeye (baskı ile ilgili bir özelliği olmadığı için) 62 TL istemek ne kadar doğrudur, bunun maliyeti nedir? Basılı evrakları bu fiyatlara satmak vatandaşı soymanın dik alası değilmidir? Diğer yandan adli sicil kaydı ne alaka? Adli sicil kayıtları kimin elinde? Sisteme vatandaşın TC numarasını girip bakmaları çok mu zor? Devletin amacı vatandaşıma nasıl eziyet yaparım olmamalıdır. Bu zihniyet devam ettiği sürece hiçbir belgemi zorunlu olana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum.

Savaş abi aynen katılıyorum. Hele de noterlerde falan kıymetli kağıt mıydı değerli kağıt mıydı tam hatırlamıyorum ama bu isimde ücret alınıyordu. Sanırım hala devam ediyor. Çok güzel adlar altında çok güzel paralar akıyor hükümetimize sağolsunlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi aynen katılıyorum. Hele de noterlerde falan kıymetli kağıt mıydı değerli kağıt mıydı tam hatırlamıyorum ama bu isimde ücret alınıyordu. Sanırım hala devam ediyor. Çok güzel adlar altında çok güzel paralar akıyor hükümetimize sağolsunlar.

Değerli kağıt :D. A-4 kağıdının veya sürekli formun neresi değerliyse. Üzerinde ..... falanca noter yazan bildiğimiz A-4 kağıdı. Noterde en son yaptığım işleme ait (Kasım 2008 tarihinde 750 TL satış bedeli üzerinden yapılan oto alımı ile ilgili) alınan makbuz dökümü; harç: 29 TL, damga vergisi: 1 TL, değerli kağıt: 12 TL (toplam 6 sayfa kağıt kullanıldı, A-4 kağıdın sayfası 2 TL'ye geliyor), PTT gideri:14 TL, sahir tahsilat:31 TL (bu her neyse, çünkü bütün fotokopi işlemlerini kendim yaptırdım). Bu giderler karşılığında hiç kimse durduk yere ne kimlik değiştirir ne de başka bir belgesini.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hani çipli kart geliyodu tek kart tasıyacaktık neoldu

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
hani çipli kart geliyodu tek kart tasıyacaktık neoldu

Kardeşim neden gelmediğini anlamadın mı malum hava şartları Avrupa' yı vurdu. O yüzden gelemedi kartlar.Made in Turkish yani.

zeynepzeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha dün kaybettiğim ehliyet için trafik şubeye gittim. kimlik fotokopisi 2 adet ve 62 TL para ödedim. Ayrıca 2 fotoğraf.
Polis memuru sağolsun yrd oldu aynı gün işleme aldı , yoksa iem.gov.tr den ranevu almak zorundaymışım. Camalara da yazmışlar hep randevu alınmalıdır diye..
Parmak izi de alıyorlar.
Başka evrak yok.
Kolay gelsin..

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirme zorunluluğu yok ama eskiden olduğu gibi noterde nüfus cüzdanı yerine kullanmanıza izin verilmiyor. Ehliyet üzerinde eğreti bi yerinde de olsa TC kimlik No yazılıysa nüfus cüzdanı yerine her türlü resmi işlemde kabul ediliyor. Yoksa bi zorunluluk söz konusu değil. Noterde çok işiniz oluyorsa nüfusu da evde bırakmak istiyorsanız yapacak bişey yok 62 TL verip değiştireceksiniz.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babam değiştirdi :) 2 resim + 65 tl kart ücreti verdi 10 dk değiştirdiler :D

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ehliyet kayıp olunca neler gerekiyor.

Daha dün kaybettiğim ehliyet için trafik şubeye gittim. kimlik fotokopisi 2 adet ve 62 TL para ödedim. Ayrıca 2 fotoğraf.
Polis memuru sağolsun yrd oldu aynı gün işleme aldı , yoksa iem.gov.tr den ranevu almak zorundaymışım. Camalara da yazmışlar hep randevu alınmalıdır diye..
Parmak izi de alıyorlar.
Başka evrak yok.
Kolay gelsin..

Teşekkür ederim.

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
benim ehliyetimde yazıyor tc no.. yazmayanlarda kimlik yerine kullanamıyorlardı bildiğim kadarıyla .. değiştirmek gerekirmi bilmiyorum... özellikle noterde tc siz ehliyetleri kimlik olarak kabul etmiyorlar !