ekoyak

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben ekoyak kullanıyorum.

Benim araba 2001 vectra 1.6

100 km'de 9.80lt verisini elde ettim.

Bunu bildiriken tamamen şehir içi ve normal bir kullanım sergilediğimi bildirmek isterim.

Sizce iyi bir veri mi ??? :confused:

İlgilenenlerin bilgilerine
:)

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ekim ayından beri ekoyak var samsun da sehir içi 18lt benzinle 180 km yol yapıyordu aracım ,bu sisteme uyum surecinden sonra zamanla %10 gibi bi rakam yakaladım şimdi 18lt benzinle 200 km yol yapıyorum benim aracıma uyum sagladı(enjektör temizliği yapıldı-buji-hava filtresi yagı )hepsi değişti ama ortalama 1500 km suruyo bakım yapsanızda ben şahsen memnunum ilgi ve alaka goruyorsunuz firmadan her mail cevabı anında gelio ve işin garibi garantili sanayi bakanlığından

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akşamları iş yerinden paydos ettiğimde arabama giderken ilk baktığım yer ön camı çünkü orada küçük bi kağıt oluyo ama her gün %30 daha az yakıcamı yazan bi sürü anlatım yazı grafik 2 yıl karanti memnun kalmassan iade bi tamirci arkadaşa sordum yok öle bişe düzmece dedi başka bi serviste uzman arkadaş biz bilgisayarda test ettik hiç bi fark görmedik dedi.... ama şimdi okuyorum yararlı olduğunu söyleyenler var...ben şuan 11 litre benzinle şehir içi 100 km yapıyorum eğer % 10 bile olsa yakıtım düşeceği garanti ise ben hemen alırım

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serkan53' Alıntı:
Arkadaşlar ben ekoyak kullanıyorum.

Benim araba 2001 vectra 1.6

100 km'de 9.80lt verisini elde ettim.

Bunu bildiriken tamamen şehir içi ve normal bir kullanım sergilediğimi bildirmek isterim.

Sizce iyi bir veri mi ??? :confused:

İlgilenenlerin bilgilerine
:)
Yeni verilerimi sizlerle paylaşmak istedim

100 km'de 9.05 lt verini elde ettim yeni olarak.

Zannediyorum havalar ısındıkca daha iyi sonuca ulaşacağım.

benim arabadan kullanıp verisini kontrol eden varsa yazsın ben de ne kadar kardayım bi göreyim.

% 5 e razıyım diye takdırdım % 5 i geçti bu tasarruf. cevap yazan olursa sevinirim.
Bu cihazı kullanmadan önce verim 10.73 idi. Ama kış ortasıydı.:D :D :D

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çok basit bir hesap yapalım.
Şimdi bu alet ortalama %10 tasarruf yapıyorsa her depoda ort 6 litre cebinizde kalıyor demektir. (60 litelik depo olduğunu varsayıyorum) Bu da en iyi ihtimal. 2,8*6= 16,8 ytl depo başı karınız.
Bu ekoyak ın fiyatını bilmiyorum ama atıyorum 150 ytl olsun. O durumda yaklaşık 10 depo da kendini amorti ediyor. Depoda da 600 km yol yaptığınızı düşünün. 600*10= 6000 km. Zaten her yağ değişiminde siz bujilerinizi hava filtrenizi değiştirip enjektörlerinizi temizlesetseniz masrafınız yine taş çatlasın 100 ytl olur. Ve benzin yakış oranınız aynı oranda düşer. Sizde ekoyak yaktırmakla benzin hesaplamak ile uğraştığınız ile kalırsınız.
Bu aletinde belli bir süresi olduğunu ve zamanla özelliğini kaybedeceğini hesaplarsanız çok gerekli olup olmadığı biraz muamma gibi.
Tabi ki bunlar benim şahsi fikrim. İşin ustaları daha iyi bilir. Kimseye haksızsınız diyemem. Ben olsam böyle yapardım demek istedim sadece.

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende taktıkmayı düşünüyorum ama gerçekten dedikleri gibi bir tasarruf sağlıyormu