EKRAN KARTI YARDIMI .. fikri olanlar..

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
NFS undercover çıkmış, koşa koşa gittim aldım.. ama ekran kartım çok zayıf kalıyor, tadı tuzu yok oyunun...

Ekran kartım, asus extreme AX550 ; işlemci core 2 duo (1,86gh); ram 1gb ama kısa zamanda 2,5 olacak; ana kartım ise Intel 945G/P Chipsetli..

Muhtemelen hepsi buradadan satın alacağım. Ama ne alabilirim bilmiyorum..

Sizden ricam ; ekran kartını ne marka ve hangi model almalıyım, ne alırsam uyum sorunu yaşamam ve görece olarak daha uzun süre fyda sağlarım.

şimdiden teşekkürler arkadaşlar

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 gb ram daha ekle 1,5 eklersen dual çalışmaz pc, alacağın ramin aynı marka ve seri olmasına dikkat et yada elindeki ramide sat dual paket 2*1 gb ram al, nvidia 9600 gt ekran kartı yazıyorum sana daha fazla açılmadan ,en az %10 da o/c yaparsın uçarsın ..senin bütçen ne onu söyle ona göre bişeyler yazalım istersen en az 120 150 usd gözden çıkarman gerkli daha alt bişeyler düşünürsen sadece günü kurtarırsın

Son düzenleme:

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmmmm.. abi üstüdeki ram muhtemelen 2x512 dir.Benim sipariş vereceğim ise 2gb 800mhz lik tek ram.. slotun birisindekini sökerim,yeni aldığımı takarım böylece 2,5gb lık ram'im olur diyodum ama olmuyomuş demek :D

Yani 1gblık iki tane yada 2gb tek mi takmalıyım? Yoksa tek 2gb damı çalışmaz??

Ekran kartı 9600 110YTLyede var, 150YTLyede.. Birşekilde alınacak artık ama takıldığım nokta "ddr3" meselesi; bu sorun olmazmı??

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Giray 9800ler 230 Yeni yetaleden başlıyor. Almam ben onu.. Çok para ya.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anakart DDR2 sanırsam.. Çok sağolun ya.. Allahın dağındayız, anlayan bilende yok.. Bi ekran kartına niyetlendim olay oldu burada. Zerre kadar anlayan yok ama fikri olan pek çok :D

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa üstte açık yazdım yazdım herşeyi sana anladığım kadarıyla 512 9600 gt alacak kadar bütçen var... ram olayıda şöle dual i şehirlerarası yolda araba kullanmakla otoban da araba kullanmak arasındaki fark gibi düşün..ilk bilgisayarı alırkende iki tane aynı 512 vermişlerki dual olsun diye..tek 2gb taksan çalışır ama dual olmaz ok..ekran kartındakı ramde ddr 3 4 5 farketmez uyumsuzluk yapmaz yani..kolay gelsin

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler, harika bilgilerdi .....

saygılar sevgiler

dataegemen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben nvidia 9800 Gtx Amp edition Zotac kullanıyorum Tavsiye ederim. buarada undercover ı beğenmedim.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda isen sana palit x800 gto vereyim 256 bitlik bir kart. 256 mb ramli aynı zamanda.
denersin beğenirsen parasını verirsin fiyat olarak 50 ytl olur. kart arkadaşımın updgade nedeni ile satıyor. bahçelievler mecidiyeköy civarı alırsın. kart günü kurtaracak seviyede bir kart. fiyatta makul.

Not: ekran kartı piksel shader 2.0 destekliyor. oynayacağın oyunlar 3.0 istiyorsa açmaz. kart 256 bittir piyasadaki çoğu modern kartlar bile hala 128 bit:) fiyatıda 50 ytl yazmıştım. 50 dolar istiyormuş:( arası 60 ytl olsun dedim kabul etti. Aynı karttan bendede vardı uzun süre kulanıp sattım. gerçekten çok iyi bir kart. nette araştır pm at ok.

Son düzenleme:

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zafer abi ben van-başkaledeyim :)

kargoyla falanda bayağı bir tutar, ama düşündüğün ve ilgin için teşekkür ederim abi.