Ekteki fotoğrafta gösterdiğim parça nedir?

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.
ARacımda uzun zamandır servisin ve diğer tamirci arkadaşların çözemediği sesi kendim bulmuş bulunmaktayım. Emme manifolddan gelen küçük bir boru bu parçaya bağlanıyor. Boruyu sökünce emiş yapıyor. Ses de kesiliyor. Takınca parçadan 2 saniyelik düdük sesi gelmekte. Fakat ilgili parçanın ne olduğunu nasıl bulunabileceği konusunda fikrim yok. Gazdan çekince kalın bir ıslık sesi gelmekte idi. bu parça hakkında bilgisi olan var sa bilgilerini esirgemesin :) Tamirci usta, açıp temizleyip yapılacak bişi varsa yapabiliriz dedi ama elletemedim.

Ekli dosyalar

• 546.jpg
    546.jpg
    58.8 KB · Görüntüleme: 50

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo var diye biliyorum orada ama dizel arabası olanlar kesin bir bilgi vereceklerdir...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo selenoidi.gazdan ayagınızı çekince içine su kaçmış düdük gibi ses çıkarıyorsa vakum hortumlarınızı kontroledin. hortumlar sağlamsa selenoidi değiştirin.başıma gelmişti...

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo selenoidi.gazdan ayagınızı çekince içine su kaçmış düdük gibi ses çıkarıyorsa vakum hortumlarınızı kontroledin. hortumlar sağlamsa selenoidi değiştirin.başıma gelmişti...

kesinlikle içine su kaçmış düdük sesi gibir bir ses gelmekte.
O görünen parçaya bağlı olan hortumlardan birini çıkarttığımda ses geliyor.

Hortumları bir kez daha kontrol ettiririm. Peki o parça turbo selenoid valfi midir?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emme manifoldunun altındada aynı parçadan mevcut. ben onu değiştirip denediğimde ses kesilmişti.şimdi hatırladım. sizinkininde sorunu ordan kaynaklıda olabilir. ikiside birbirine vakum hortumlarıyla baglı parçalar.yalnız benim aracımda bu sorun yazılım sonrası oluşmuştu ve arıza kodu verip performansı düşürmüştü

aton1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilinmiyen bir arıza kodu vardı bilgisayarda gördük. Sildik gerçi bilinmiyor diye. Öncesinde sinyal garipleşmişti ona bağladık.

Dediğinizde haklısınız. emme manifoldun altındaki parçadan uzanan ve triger üzerinde metal boru ile devam edip gösterdiğim parçaya bağlanan bir durum...

Acaba emme manifold altındaki mi değişecek yoksa ok ile gösterdiğim mi tam emin olmak için bu durumu sorunu bulamayan yetkili servis'e bir kez daha danışarak çözümleyeceğim.