Elektrikli otomobil vergisi yüzde 3’e kadar indi

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izlandada yerlatı kaynakları sıcak kaplıca suları aşırı fazla olduğu için en yaygın kullanım alanı orada ordaki tesisler birde direk yer altındaki sıcak kaynak suyunu alıyor adamlar bu konuda çok ilerideler ..

bu adamların hdrojen tesisi önde millet kaplıcaya giriyor arkada hidrojen tesisi var :D

wbICELAND_wideweb__470x296,0.jpg

buda dolum yerleri ülke haritsı üstünde hidrojen tesisleri ülkenin her ibr yanında var

small_scale_refueling.JPG

Buda shell in hidrojen tesisi dolumda yapılıyor burda gördüğünüz gibi shell ilerde bu olaya giricek yani hidrojen olayından benzin firmaları uzak değil..

hydrogen-filling-station.jpg

buda izlandadaki hydrogene ile çalışan otobüsler

pd1612469.jpg

128100903_453b27e594.jpg

s

42-17676659.jpg

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu hirojen yakıt direk benzin deposunamı dolduruluyor yoksa lpg tankı gibi ayrı bir tankmı kullanılıyor. yani bizim gibi lpg kullanan araçlara hidrojen kiti takılırsa benzin deposunumu kullanıcaz?
Hidrojenin litre fiyatı nedir ve 1 litre ile ortalama kaç km yol yapıyor?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu hirojen yakıt direk benzin deposunamı dolduruluyor yoksa lpg tankı gibi ayrı bir tankmı kullanılıyor. yani bizim gibi lpg kullanan araçlara hidrojen kiti takılırsa benzin deposunumu kullanıcaz?
Hidrojenin litre fiyatı nedir ve 1 litre ile ortalama kaç km yol yapıyor?

hidrojen gaz haliyle benzin deposu olmaz ayrı bir tank lazım lpg gibi.. hidrojenin litre fiyatı türkyiede yok neticede hidrojenli araba yok ve pompalıklarda hidrojen satışı yok.. ayrıca hidrojeni üretmesi çok çok basit bir şey her kez evinde bile tehlikesizce yapabilir.. internettede basit 100-200 dolara hidrojen çevirici kitler satılıyor.. ama ülkemizde bu anlamda en ufak bir adım bile yok girişimci yok firma yok takılmışız benzin lpg elektriğe gidiyoruz..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrojen gaz haliyle benzin deposu olmaz ayrı bir tank lazım lpg gibi.. hidrojenin litre fiyatı türkyiede yok neticede hidrojenli araba yok ve pompalıklarda hidrojen satışı yok.. ayrıca hidrojeni üretmesi çok çok basit bir şey her kez evinde bile tehlikesizce yapabilir.. internettede basit 100-200 dolara hidrojen çevirici kitler satılıyor.. ama ülkemizde bu anlamda en ufak bir adım bile yok girişimci yok firma yok takılmışız benzin lpg elektriğe gidiyoruz..

hidrojen elde ettikten sonra tehlikeli :D çok yanıcı

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hidrojen elde ettikten sonra tehlikeli :D çok yanıcı

şu anda ebayda hho kitler satılıyor arabaya bağlanan denilene göre %40 ile %60 arasında yakıt tasarrufu sağlıyormuş ben alıcam bir tane deniycem ama bu aracıma değil bunu satarsam yeni alıcağım araca düşünüyorum.. lpg takıcağıma öyle bir kit takarım. amerikada epey yaygın bu kitten aracına iki tane takan sürücüler bile var..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dur bi bakim şuna
link atsana

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dur şimdi tam analayamadım
H2 üretiyor da bunu direk motora mı veriyoruz çıkışını?

motor direk yakıyosa bunu başka ilave istemeden, denemek lazım emektar üstünde :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direk benzin hortumuna bağlıyorsun benzinle beraber yakıyor hidrojeni.. epey araştırdım bunlardan iki tane falan takanlar varmış onlar map ayarları ilede oynuyorlarmış falan..