En büyük asker bizim asker:)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saat 8 de internete giriyor daha dazırdıyor.
bunların yaptığı askerlikmi Savaş abi? söyle,hak için hukuk için söyle.

ben vietnam da iken ..........

(dur bu hikaye burda değildi ya la:D)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biz askerdeyken internete girmeyi hayal bile edemezdik (çünkü yoktu :)), telefon etmek bile sıkıntılıydı, görüşeceğimiz telefon numarasını yazdırır ortalama yarım saat kadar sıra beklerdik. Şimdi beylerin cebinde son model telefonlar, facebook bile ellerinin altında, karavana desen tarihe karışmış, mutfağın yolunu hiçbiri bilmez ama gene de memnun değiller :). Şaka bir yana, bir elin yağda, diğer elin balda olsa gurbet zordur, insanın sevenlerinden ayrı olması adama çok koyar, işte o nedenle askerlik insanı olgunlaştırır derler ya. Yarın aramıza katıldığında anlatacak o kadar çok anın olacak ki resmen beynimizi oyacaksın, seni susturabilmek için midyelerden, sucuk ekmeklerden yardım alacağız :).

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
samet şöyle bagıra bagıra bi kısa künye alalım ne dersin savaş abi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Samsun'dan bağırdı mı Ordu'dan duyulmalı değil mi?

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Gerçekten Savaş abi samet hepinize diyorum elbetteki askerlik eskisi gibi zor değildir, uzunda değil onada birşey dediğim yok kaldıki ben 5 ay lan ne olucak şklinde düşünerek gittim ve herkesin 5 ay tatil işte kafanı dinleyeceksin vs dediğini hatırlıyorum :) öyle birşey yok gecenin 11 inde yataktan kaldırılıp konteyner geldi vinçte bekliyor altına destek koyacaksınız yada çatıyı yıkmışlar toplanıcak dediğini hayal edin... Öyle şartlar altında geçiyor askerliğim ama her zamanki gibi halimize şükür hemde çok şükür. Ama inanın kısa dönem askerde rahat eder mantıgı kesınlıkle heryerde geçerli değil aksine şu ana kadar usta birliğinde gördüğüm kadarı ile kısa dönem daha çok yardırıyor ben bunu anladım... Zamanla değişir belki inşallah :)

Ama birdahada dediğim gibi halimize sağlığımıza şükür, sayılı zaman elbette geçip gidecek ve dediğiniz gibi arkamda çok fazla anı ile sizlere memleketime döneceğim. Askerlikte adama en çok koyan şey sevdiğini ve aileni özlemek, benıde yıpratan bu diğerleri çokta önemli değil :)

Atarsa 95 sağlıcakla kalın :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boşuna asker ocağı ana kucağı değildir demiyorlar. Gecenin bir yarısı evdekilerden birisi uykudan uyandırılıp "oğlun git de şuradan şunu al" dese "sabah yaparım ne acelesi var" deriz değil mi? Ama bir üst devreye veya rütbeliye bunu demek sıkar :D. İşte askerlik burada devreye giriyor, emir-komuta, itaat etme gibi kavramlar asker ocağında daha güzel öğreniliyor. Yatılı okullarda da bunun az çok bir benzeri yokmudur? Kıdem, hükmetme arzusu hayatın her evresinde vardır. Alt devreleriniz gelsin o zaman sizleri de görürüz :). Bu arada plakalara da az kalmış. Sabırrrrrrr.

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi Çağrının askerliği bitsin otogardan şöyle ailemize yakışır bir karşılama düzenliyelim ordan da bostanlı ya mangal partisini nede olsa zaman kaybetmemek laazım :)
özleyenler olmuştur ne dersin :)

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısmetse havaalanında karsılarsınız ugurlamaya gelmediniz hainler :))

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gece 12 -2nobetındeyım anacadde sahil yolunda. Cok opel var samsunda modıfıyelı. Yenı turuncu sıyaah astra var baya guzel olmus. Sımdı sıcak yatagında uyumak vardı :))) siz yerıme uyuyun vatan bna emanet :)

Atarsa 92

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olm senin neyini karşılıcaz.
yüz karamız.
saat gece 1 de hemide nöbette internette ne işin var.
ayıp ya.

şikayet edicemm Gomutanımmmm:D:D