En Iyi Kiş Lastiği

aleaddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.. Arkadaşlar kış lastiği almam lazım.. 215/55/R16 ebatı. Bridgestone ve michelin arasında kaldım.Bugün fiyat aldım birkaç yerden, bridgestone 310, micheline (alpin modeline) 255 ytl. peşin fiyat verdiler. Fiyatlar normal mi, bizim araçlarımıza en iyisi hangisidir ve de 2 tane mi 4 tane mi almak mantıklı. Çoğu arkadaş 4 tane almak gerektiğini söylüyor. Bu konularda bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim. Selamlar..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanız onden cekıslı oldugu ıcın 2 tane alıp on tekerlere takıp bır tanesınıde arka stepne olarak atabılırsınız(yedek amacı ile)ama 4 tane alırsanız tabı malıyet artacak...benım tercıhım michelin ve pirelli dir her zaman...hız lastigi olarakta continental veya toyo en ıyılerıdır bana gore...

bilge_the_great

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boluda oturuyorum ve 15 senedir kar lastiği kullanıyorum
Daha önceleri hep 2 lastik kullandım, şu anda araç üzerinde olan 4 tane michelin lastiği 10 senedir sadece kış aylarında değiştiriyorum, satın alırken ne gerek var 4 taneye, adam satacak tabii dedim, abi sen gez 2 ay beğenmezsen ben geri alacağım dedi ve haklıydı 4 tane olunca fark ediyor! Araç sollarken 20-25 cm kar içine girdim ve güvenli bir şekilde devam ettim.
ben michelin kullanıyorum ve memnunum ama yeterki kış lastiği olsun ikiside iyi marka lastikler, bütçenize göre belirleyin marka önemli değil o kadar.
4 tane alın çünkü 2 tane olunca önden çekişli araçlarda özellikle virajlarda araçta arkadan kopma oluyor
ayrıca fren mesafesinide olumlu etkiliyor
tabii aracı kullanırken güven veriyor
kış lastiğinin olumsuz yanları ise ses yapması ve tüketimi artırması ama verdiği güvenlik karşısında değer...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana yeniden anlattırmayın yol tutuş dinamiğini :)

Lastik değişecekse 4ü de değişir. 2sini yeni alınca biraz olsun iyileşme gibi birşey düşünmeyin.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yeni kar lastiğiyle daha kötüsü olur dengesizlik olur arabada