Enkaz toplandı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir-İstanbul-Adapazarı-Çankırı-Kastamonu-Çankırı-Ankara güzergahı dolayısıyla enkazla beraber yaklaşık 1700 km. yol yaptık. Karma olarak (çoğu şehirdışı olmak üzere) 100 km de 10 lt civarında yakıt harcadı. İki kere cam kolu arızası bir kere de egzantrik dişlisini kırdı (daha evvel bununla ilgili bir iki uyarı verdi ama biz marş kaçırıyor zannettik). Onun haricinde başka sorun çıkarmadı. Enkazı Ankara'daki kapalı garaja kış uykusu için çekip otobüsle İzmir'e döndüm. Döneli 3 gün oldu ama şimdiden özledim. Seyahatle ilgili bazı resimler altta.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir çıkışı. Bornova-Manisa yolu kavşağı

Rahmetli abimin arabası ile garajda kış uykusuna yatmadan evvel.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç otobanda fabrika verisi olan (max. hız:135 km) hızı yakalarken

Son düzenleme:

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi artık enkaz deme delikanlıya ayıptır...

Kendi orjinal jantlarıda takılınca araba kendini bulmuş. Bu arada son süratte benide geçmişsin harbiden limit kalmamış.
Ayrıca gördüğüm kadarıyla benzinle kullanıyoruz tüpe karşıyız. Bide hararet göstergesi hep dipte duruyo orjinali öylemi yoksa muşur problemi falanmı var?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kendi orjinal jantlarıda takılınca araba kendini bulmuş. Bu arada son süratte benide geçmişsin harbiden limit kalmamış.
Ayrıca gördüğüm kadarıyla benzinle kullanıyoruz tüpe karşıyız. Bide hararet göstergesi hep dipte duruyo orjinali öylemi yoksa muşur problemi falanmı var?
Orjinal jantları takınca aracın tipi kendine geldi. Jant kapaklarının çerçevelerini de bulursam daha da güzel olacağı kesin. Fabrika verisi max.hız 135 km. (Aracın ağırlığı 880 kg, beygir gücü: 59 HP) Motor henüz yeni olduğundan rodaj süresini daha tamamlamadı o nedenle biraz sıkı. Zaten bu hızı da hafif meyilli yolda yapmıştı. Ankara çevre yolunda 140 km ye kadar çıktı. Düz yolda 120 km civarına kadar çıkabiliyor. Motor açıldıktan sonra biraz daha hızlanabilir ama bu yaşdaki bir araç için düz yolda sıkıştırmadan 100-110 km. yeterli olur. Hiçbir arabamda LPG kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Aracın tek çalışmayan yeri orjinal hararet göstergesi (6 volt). Şimdilik civalı hararet göstergesi ile idare ediyorum, en kısa zamanda onu da yaptıracağım.