esp ışığı

etafaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsa c 1.7 dti model aracım var eps ışığı marş alana kadar yanık kalıyor. bu eps nedir ne işe yarar ve daha önce bu arızanın onarımını yaptıran varsa kaça mal oldu? Şimdiden çok teşekkürler

leoni kalkis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl yani EPS ışığınında mı sönmesi gerekiyor ? Ben Corsa 1.7 DTİ 2003 yeni aldım. EPS ışığı ve birkaç ışık daha arabayı çalıştırdıktan sonra sönüyor. Işıkların hepsi sönmeli mi ?

opelliCa_y$L

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki eps yada esp herneise aynı sendeki gibi,ama araba çalıştıktan sonra sönüyor o normal bişi,araba çalıştıktan sonra dewreye giriyor.
bildiğim kadarıyla wiraja girince lastikler arasındaki dengeyi sağlıo .

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[SIZE=-1]EPS. (Elektrik motorlu hidrolik direksiyon sistemi)[/SIZE] yandığı takdirde direksiyon ağırlaşır devrede olmadığını belirtir arıza modudur

etafaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun beyler sanki bana ışıkların sönmeye maşladığı marş konumuna hazırlık kademesinde oda sönüyor sonra marş alıyormuşuz gibi hatırladımda bi soriyim dedim eğer öyle diyosanız sorun yok teşekkürler.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESP :elektronik stabilite programı
EPS :Elektrohidrolik direksiyon (arkadasın belirttiği gibi) ikiside motor çalıştıktan sonra sönmelidir.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet evet öyle senin aracta esp yok eps var arkadas yazmış zatii farklı seyler bunlar karıstırmamak iyidir:D