Esp ışığı

Astra2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız opel konforlu sürüşler diliyorum.
Son zamanlarda yaşadığım bir sorunu paylaşmak istedim. bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
2009 model opel astra 1,3 cdti easytroniz şanzımanlı araca sahibim. Aracın ilk sahibiyim ve aldığım günden beri yetkili servislerde bakımını yaptırıyorum.
Aracımla Antalya merkezden Döşemealtı ilçesine gelene kadar (yaklaşık 30 km), Aracın ESP lambası ve peşinden motor arıza ışığı yanıyor ve vitesler kilitleniyor. manuel olarak değişmiyor. Yavaşlayınca vites düşürüyor fakat hızlanınca 3. vitesten ileri geçmiyor. Serviste kontrol ettiklerinde arıza ışığı yanarken görmeden bişey diyemeyiz dediler, ama kısa mesafede bu sorunu hiç yaşamadım. Araç 120 km/h 'in üzerine çıkınca ve min 30 km yol yapmadan bu problemi yaşatmıyor. Arabayı stop edip 50 sn kadar bekledikten sonra düzeliyor. Termostat olabilir dediler, değiştirdim düzelmedi. Herhangi mantıklı bir açıklama henüz yapamadılar.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynı arıza benim araçta da mevcut. Servis dahil bir çok usta tam teşhis koyamıyor.
Siz sorunu nasıl giderdiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

Astra2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım bir buçuk aydır yapmadığı arızayı geçen gün edirneye giderken tekrar yaptı. esp ışığı ile birlikte arıza lambası yandı. edirne dönüşü tekrar sanayiye götürüp tech2 cihazına bağlattığımda p1700 arızası verdiğini gördüm. galiba bu şanzıman beyni ile ilgili. zaten ara sıra motor soğukken marş bastığımda şanzıman bi iki saniye F verip düzeliyodu. demekki bu arıza şanzıman beyninden kaynaklanıyomuş. ya beyin değişicekmiş yada tamiri yapılacakmış. arabayı değiştirme arifesinde moralimi bozdu. aracı satmadan önce bize gene masraf cıktı

Aynı arıza benim araçta da mevcut. Servis dahil, bir çok usta arıza ile ilgili tam bir teşhis koyamıyor ve uzun yola çıktığımda aynı sizde ki gibi problem yaşıyorum. Durup kontağı kapatıp 20 sn. sonra açtığımda arıza ışığı sönüyor, Esp ışığı da bir süre sonra sönüyor ama p1700 arıza kodu kalıyor.

Arızayı siz nasıl giderdiniz, yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun..Arıza ışıkları aynı da olsa hata kodları farklı oluyor..Astralarda ve vectralarda ''sistem yöneticisi'' olarak tarif edebileceğimiz 20 ye yakın beyinlerden biriyle ilgili ya da kablolar ve soketleriyle de ilgili olabilir..

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun soketlerde değil bende de aynı sorun vardı. her yerine baktırdm aracın en son olarak şanzıman beyni tamiri ile çözebildim. şanzımanda hidrolik basınç yok arızası veriyordu ayrıca motorda da p1700 arızası veriyordu. sorun kesinlikle şanzıman beyninde malesef.

Astra2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun soketlerde değil bende de aynı sorun vardı. her yerine baktırdm aracın en son olarak şanzıman beyni tamiri ile çözebildim. şanzımanda hidrolik basınç yok arızası veriyordu ayrıca motorda da p1700 arızası veriyordu. sorun kesinlikle şanzıman beyninde malesef.

Benim arızada yalnız ekranda F gözükmüyor, kontağı açıp kapadığımda arıza uyarı işareti sönüyor, esp uyarı işareti de bir süre sonra sönüyor.Fakat p1700 arıza kodu kalıyor.
Tahminimce sizin arıza ile aynı gibi gözüküyor.
Tamiri nerede yaptırdınız ve ne kadar tl maliyeti oluyor.
Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arızada yalnız ekranda F gözükmüyor, kontağı açıp kapadığımda arıza uyarı işareti sönüyor, esp uyarı işareti de bir süre sonra sönüyor.Fakat p1700 arıza kodu kalıyor.
Tahminimce sizin arıza ile aynı gibi gözüküyor.
Tamiri nerede yaptırdınız ve ne kadar tl maliyeti oluyor.
Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

normalde kontagi cevirince marsa basmadan ariza isigi soner fakat arrac ariza verince herhangi bir sebepten dolayi, kontagi cevince ariza isigi sonmez ancak mars bastiktan sonra soner. ben cevizlibagda meta elektronikte yaptirdim. talat ve mecit usta sadece opel sanziman beyni yapiyorlar. ben 1500tl ye yaptirdim. ama bende hidrolikte de problem vardi. sanziman beyninin yarisi degisti. tahminime gore 1000-1500 tl arasi masraf cikar size de.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
[MENTION=73842]ZORPUSULA3434[/MENTION] daha ne kadar reklam yapacaksın? Tüm direksiyon konularına aynı veya benzer cümleleri yazıyorsun

imla hataları için affola mobil gönderi

Kemal03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözebildiniz mi

ordini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız opel konforlu sürüşler diliyorum.
Son zamanlarda yaşadığım bir sorunu paylaşmak istedim. bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
2009 model opel astra 1,3 cdti easytroniz şanzımanlı araca sahibim. Aracın ilk sahibiyim ve aldığım günden beri yetkili servislerde bakımını yaptırıyorum.
Aracımla Antalya merkezden Döşemealtı ilçesine gelene kadar (yaklaşık 30 km), Aracın ESP lambası ve peşinden motor arıza ışığı yanıyor ve vitesler kilitleniyor. manuel olarak değişmiyor. Yavaşlayınca vites düşürüyor fakat hızlanınca 3. vitesten ileri geçmiyor. Serviste kontrol ettiklerinde arıza ışığı yanarken görmeden bişey diyemeyiz dediler, ama kısa mesafede bu sorunu hiç yaşamadım. Araç 120 km/h 'in üzerine çıkınca ve min 30 km yol yapmadan bu problemi yaşatmıyor. Arabayı stop edip 50 sn kadar bekledikten sonra düzeliyor. Termostat olabilir dediler, değiştirdim düzelmedi. Herhangi mantıklı bir açıklama henüz yapamadılar.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Bilgisi olan varsa yazabilir mi?