esytronic şanzıman takılması..

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım yeni bir opel astra 1.3 ctdi aldım ankara göral bayisinden aracım 2008 model easytronic şanzıman araçtan genel itibari çok memnunum ama bazen arada bir bazen ise sık gerçekleşme durumunda aracımın vitesi takılıyor hani takılıyordan kastım şu ki aracım A modunda ise gayet güzel ve sağlıklı bir biçimde vites atıyor ve herhangi bir sarsıntı olmadan devam ediyor yalnız yanaşakcam eğer aracımda frene basmama rağmen araç vites değiştirmiyor öyle kalıyor mecbur "stop" edip tekrar start veriyorum bu sorun son günlerde tekrar etmeye başladı arızam ne olabilir aramızda herhangi birisinin başına böyle bir sorun gelmişmidir hayırlı günler diliyorum..

Muh@sebeci

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ekranda bu durum gerçekleşirken ne yazıyor. Bu vites türü aşırı ısınınca kendini korumaya alıyor. Bir kaç sonra şanzıman soğuyunca tekrar aktif oluyor. 2006 Astra da bende yaşamıştım. O anda ekran bir harf çıkıyordu ancak geçmiş zaman hatırlamıyorum.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
herhangi bir yazı yazmıyor INSP yazıyordu en son ama artık yanmıyor herhangi bir F hatasıda yok enerji konusu üzerinde yoğunlaşıyor kime sorsam alıp tekrar göral oto ya teslim etmeyi düşünüyorum.. aküyü şarja verdim aküsü çok zayıftı bakalım bi gelsin aküsü düzelir ise burdan yazarım..

• Beğen
Tepkiler: Muh@sebeci

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hala bir çözüme ulaşamadım arabaya yeni şarj dinamosu takıldı yine aynı problem arabada bir kaçak mı şase mi var anlamadım akü şarj dereceside 12,5 de kalıyor 14 olması gerekirken..

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
hareket ederkenmi arac hareket etmedeb voltajin dusuk olmasi normal araci surerkende 14 leri gormuyosa sarj dinamosu sarj etmiyordur

• Beğen
Tepkiler: hasimkadir08

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım yeni bir opel astra 1.3 ctdi aldım ankara göral bayisinden aracım 2008 model easytronic şanzıman araçtan genel itibari çok memnunum ama bazen arada bir bazen ise sık gerçekleşme durumunda aracımın vitesi takılıyor hani takılıyordan kastım şu ki aracım A modunda ise gayet güzel ve sağlıklı bir biçimde vites atıyor ve herhangi bir sarsıntı olmadan devam ediyor yalnız yanaşakcam eğer aracımda frene basmama rağmen araç vites değiştirmiyor öyle kalıyor mecbur "stop" edip tekrar start veriyorum bu sorun son günlerde tekrar etmeye başladı arızam ne olabilir aramızda herhangi birisinin başına böyle bir sorun gelmişmidir hayırlı günler diliyorum..
yani bu şanzımanlar eski bildigimiz normal şanzımanlar gibi lakin bunlara oto vites attıran bir sistem takıldı ... şimdi bu sistemde arıza şudur demek zor olur ama bir sinyalizasyon arızası oldugunu düşünüyorum ... otomatik şanzımancı ya gidip lakin saglam bir ustaya baktırabilirsiniz.. bu arada daha önce baskı balata degişmiş se makinaya baglayıp bir vites ayarı isteyebilir...

• Beğen
Tepkiler: hasimkadir08

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Valla zafer bey bugün bir tane deneme amaçlı çalışan şarj dinamosu aldık yine aynı Ne yapacağımızı şaşırdık eşimle ben biriktirdiğimiz para ile almıştık araçta şase olduğu ihtimalinde durdular ama bilemiyoruz artık sağa sola para vermekten de açıkçası paramızda kalmadı :(

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Daha önce değişip değişmediğini hiç bilmiyoruz ki makinaya bağlayan herkes birde para alıyorlar :)

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce değişip değişmediğini hiç bilmiyoruz ki makinaya bağlayan herkes birde para alıyorlar :)
hala bir çözüme ulaşamadım arabaya yeni şarj dinamosu takıldı yine aynı problem arabada bir kaçak mı şase mi var anlamadım akü şarj dereceside 12,5 de kalıyor 14 olması gerekirken..
akünün icinde kısa devre vardır lakin şanzıman narızası akü den cıkmayacaktır bende tripyonik beyinden cıkacaktır

hasimkadir08

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aküyü yeni değiştirdim şöyle söyleyim ben farları açınca yani arabanın elektriğine yüklenince oluşuyor bu arıza yoksa normal dururken olmuyor ve akşam farkedilir şekilde farları açınca sinyal veriyorum farlar yanıp sönüyor ama çok hafif mesela o zaman donuyor yani araba elektrik yetiştiremiyor gizli menü den akü voltajını açtım 12. Lerde geziyor ama 14 olması lazım kaputu açıp ölçüyorlar 14 gösteriyor bu durumu anlamadım gitti ..