F1 Avrupada..

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferrarinin Brawn gp kadar downforce üretemediği aşikar ama eskiye nazaran çok daha yakın ve ilerlemeye devam ediyor. Özellikle hızlı virajlarda bu çok önemli, ki İstanbul Park diyince akla 8. viraj geliyor.

Monaco gp için yazılan bazı yorumlara katılmıyorum çünkü hızlı bir pist değil doğru ama iyi bir çekiş gerektirdiği de aşikar ve bu formula 1 için çok önemli. Ferrarinin monacodaki başarısı bence ilerlemenin bir göstergesidir.

İstanbul'da ben de ferrariden podyum bekliyorum açıkçası 1. olabilirler mi bilmem ama dayanıklılık sorunu yaşamazlarsa podyum olur diye düşünüyorum.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferrarinin Brawn gp kadar downforce üretemediği aşikar ama eskiye nazaran çok daha yakın ve ilerlemeye devam ediyor. Özellikle hızlı virajlarda bu çok önemli, ki İstanbul Park diyince akla 8. viraj geliyor.

Monaco gp için yazılan bazı yorumlara katılmıyorum çünkü hızlı bir pist değil doğru ama iyi bir çekiş gerektirdiği de aşikar ve bu formula 1 için çok önemli. Ferrarinin monacodaki başarısı bence ilerlemenin bir göstergesidir.

İstanbul'da ben de ferrariden podyum bekliyorum açıkçası 1. olabilirler mi bilmem ama dayanıklılık sorunu yaşamazlarsa podyum olur diye düşünüyorum.

dayanıklılık sorunu yasamazlarsa demişsinde zaten sorunları dayanıklılık...

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayanıklılık sorunu yasamazlarsa demişsinde zaten sorunları dayanıklılık...

İşte bunu Monaco gp de aştıklarını düşünmek istiyorum...En önemlisi dayanıklılık olmakla birlikte tek sorun bu değil sezon başından beri. Aracın hızı ve yeteri kadar ( ya da Brawn gp kadar ) downforce üretememesi de dayanıklılık sorununun peşine eklenmeli.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzülerek söylüyorum ama gene bildim...
ferrari için yazan arkadaşlar için hüsran diyebiliriz ama görünen köy klavuz istemez monaco gp herkesi yanılttı ama sorun şuyduki monaco gibi bir pistte performans gözlemlemesi yapmak çok zordu.

:D:D:D

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferri bitmiş hocam bu ne rezilliktir yaw.

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üzülerek söylüyorum ama gene bildim...
ferrari için yazan arkadaşlar için hüsran diyebiliriz ama görünen köy klavuz istemez monaco gp herkesi yanılttı ama sorun şuyduki monaco gibi bir pistte performans gözlemlemesi yapmak çok zordu.

:D:D:D

Evet haklı çıktınız, diğer mesajlarımda yazdığım gibi daha iyi bir netice bekliyordum hüsran oldu. Ferrari'nin artık gelecek seneki araca yoğunlaşmaya başlaması gerekli.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet haklı çıktınız, diğer mesajlarımda yazdığım gibi daha iyi bir netice bekliyordum hüsran oldu. Ferrari'nin artık gelecek seneki araca yoğunlaşmaya başlaması gerekli.

ferrari sanırım işleri bilerek biraz ağırdan almakta belkide arabasını yaptı fakat su an için bekletiyo nedeni krizden dolayı insanların formulaya ilgisi az bilet satışları düşük bir şekilde psikolojik olarak kendisiyle bağdaştıracak ve baskı yapacak ben yoksam izleyicide yok gibilerden ve son 2 yada 3 yarış kala arabasını çıkartarak show amaçlı yarışacak.
ki zaten sene sonuna doğru krizin etkilerinin azalacağını düşünen insanların sayısı oldukça fazla ferrari show için yarışırken seyirci sayısı artar ise zaten planıda tutmuş olacak.

he nedir diğer takımları küçümsemiyorum ferrarinin bu planı yapmasındaki en büyük neden redbull brown gp ve diğer birkaç takımın onlardan iyi olması...