F1 Avrupada..

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diğerleri toparlandığında - o da olursa- brawn gp işi bitirmiş olacak gibi

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferrari Formula 1'den çekiliyor mu?
_spacer.gif

Formula 1 tarihinin efsane takımlarından Ferrari, önümüzdeki yıl yarışlardan çekilebileceğini açıkladı.

Milyarlarca kişi tarafından takip edilen dünyanın en pahalı otomobil sporlarından biri olan Formula 1'in izleyicilerinin gönüllerinde ayrı bir yere sahip olan Ferrari, önümüzdeki yıl yarışlardan çekilebileceğini duyurdu.

Takım yetkililerinin Maranello'da gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından yapılan açıklamada, "Eğer 2010 yılı için getirilen yeni kurallar değişmezse, Ferrari yeni sezona katılamayabilir" denildi. Durumdan dolayı üzgün olduklarını ifade eden Ferrari yöneticileri, Ferrari tutkunu
Tifosi'ler tarafından anlayışla karşılanmasını umduklarını kaydetti.

Öte yandan FIA, önümüzdeki dönemden itibaren takımların bütçelerinin 45 milyon Euro'yu geçemeyeceğini bildirdi ancak hali hazırda büyük takımlardan herhangi biri yıllık 250 milyon Euro'luk harcama yapıyor. Daha önce de BMW-Sauber, Toyota ve Red Bull, kuralların değişmemesi halinde yarıştan çekileceklerini açıklamıştı.

Bir FIA sözcüsü, söz konusu geri çekilme tehditlerini çok da fazla ciddiye almadıklarını belirterek, "Öncelikle bu söylediklerini yazılı olarak bildirmeleri gerekir" dedi. Önümüzdeki yıl yarışlarda yer alacak olan takımların 29 Mayıs tarihine kadar bu kararlarını bildirmeleri gerekiyor. Bu arada FIA patronu Max Mosley ve takım yöneticilerinin önümüzdeki hafta bu konu ile ilgili Londra'da düzenlenecek bir toplantıda bir araya gelmeleri bekleniyor.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ferrari toparlamış baya aracı, aradaki fark tur başına 0,25 sn civarında. İstanbulda 1-2 olabilirler, bol geçişli bir yarış olacak bence istabulda.

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ferrari topladı kendini bakalım istanbul parkta nasıl bir yarış olacak

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ferrari felan hikaye brawn ı zorlayacak tek takım redbull şu anda

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence de ferrari de toparlanma falan yok.Monaco sokaklarında motor gücü ve aerodinamik pek de önemli değil.Herkesin ön arka kanatlar maximum dik konumda zaten.
Şu an sorun yaşamazlarsa sıralama
Barwn gp
red bull
toyota
ferrari şeklinde görünüyor.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence istanbulda pole pozisyonunu alacak ferrari. büyük ihtimalle yarışıda alacak.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Salim her takımın sıralama turu performansı başka olabilir.Tifosi olarak ferrarinin geri dönmesi istiyorsun tabi ki:)
ben mclaren taraftarı olarak sezondan ümidi kestim ne yazıkki.
brawn gp de bu yarış paketi+pilot+kenar yönetim varken yarışı vermez diye düşünüyorum.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ferrari hangi pilotuyla alacak ilk ikiyi bende derdim zamanında hatta raikonen i tanıyan yoktu diye ama keller çıktı meydenaaaa.

ne massa ne raikonen su andaki kurallar ve otomobillerin yapısıyla ki düzeldi dediğiniz ferro hala patlamaya hazır bomba konumunda her ikisininde o kapasitede olduklarını düşünmüyorum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ümitliyim, istanbul park yorucu ve ters bir pist, dayanıklı pilotların ve hızı sevenlerin yeri. tam raikonene göre, massanında burda balı var o yüzden 1-2 olma ihtimalleri bence çok yüksek.