F1 sezonu bitti

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıs testlerını bende cok merak edıyorum nasıl ızleyebılıcegımı ?

bence vettel arac sayesınde bı kac tık ondeydı dıger pılotlardan gerıye dustugunde gerı donuslerı zor oldu ayrıca kendısını zorlayan bırı oldugundada hatalarda yaptı ornegın canada yarısında hafıf bı kaymayla button a gecılmesı ve yarısı kaybetmesı.. bı yandandan pole posıtıon kımseye kaptırmadı bu kadar sampıyonun arasında 2. sampıyonlugunu alması cok onemlı bı basarı ama rekabet ortamında gormek ısterım. shumı ve vettelın en buyuk eksıgı bu cunku onlar lıder pılot aracları onde olunca kımse yaklasamıyor... dıger durumda hamılton alonso buttun gıbı pılotlarla gercek anlamda yarısmasını gormek ısterım

* bence en buyuk hayal kırıklıgı yaratan massa, hamılton, willams ve perezdı

-EN UNUTAMADIGINIZ AN VEYA YARIS NEYDI MERAK EDIYORUM?
AYRICA BU KADAR INSANIN IZLEMESIDE BENI COK MUTLU ETTI O KDR COK ISTEMISTIMKI HER YARIS SONRASI BI KONU ACMAK AMA PEK UMUTLU DEGILDIM SIMDI DIYORUM KI KESKE ACSAYDIM

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İtalyan RAI TV canlı veriyor.Başlasın link atarız... :)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ygt_kymz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Raikkonen'i özleyenlere o video değil bu video armağan edilir. Kaldı ki o Raikkonen'in Spa'daki en kötü en talihsiz yarışıdır...

http://www.youtube.com/watch?v=-M1PcivMGu8

ben rekabetcı ruhundan dolayı ılk vırajda hamıltonun vıtes kutusuna kadar dayanıp vıraj cıkısına kadar zorlaması ve varıgını yogunu vererek aracı barıyerlere vursada lımıtlerıne kadar zorlamasından dolayı ızleyın dedım ;)

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yıllardır çok sıkı takip ederim, Schumi bırakınca hevesim kırılmıştı, Acak 2 sezon bir dargın bir barışık raikonene sempati besledim.
2007 deki mucizevi şampiyonluğundan sonrA 2008 deki sezon inanılmaz berbattı. adeta eline yüzüne bu işi bulaştırmış çaylaklar ve çaylak gibi yarışan pilotlar kaosu vardı. nitekim son yarışta tuhaf birlekilde hamilton şampiyon oldu.
2009 da Brawn GP çift katmanlı difüzörle sezonu domine edince bu sporun iyice tadı kaçtı diye düşünmeye başlamıştım. ara sıra izliyordum, Ancak nezamanki Efsane geri döndü o günden beri antremanları dahi kaçırmadan izliyorum.
O dünyanon gelmiş geçmiş en iyi F1 pilotudur. Halen ne kadar iyi bir yarıştı olduğunu 3 yıl ara vermesine ve yaşına rağmen görebiliyoruz.
tek ihtiyacı olan şey rekabetci bir araçtır.
Bugün ROC turnuvasında Button ve Vetteli eledikten sonra yarı finalde 0,018 saniye farkla finale kalamadı. son anda bir oversteer yüzünden momentum kaybeti:(
Dünde Alman takımı (Schumi-Vettel) şampiyon oldu. güzel yarışlar ve organizasyon oldu.

2012 sezonuna gelince; gridde 6 adet şampiyon pilot olacak. Raikonenin dönüşü renoya ve kendisine ivme kazandıracaktır.
Mclarenler RB7 ye zaten çok yakınlari ferrari ve mgp ninde aradaki farkı egsoz beslemeli difüzörün yasaklanmasıyla biraz daha kapatacaklarını düşünüyorum.
MGP teknik kadroya iyi transferler yaptı her ne kadar geç kalsalarda bu ekip olumlu işler yapacaktır.
Ben RB8 inde şampiyon olacağını düşünüyorum ama bu yılki kadar kolay olmayacaktır.
Yeni sezonun gelmesini dört gözle bekliyorum, şimdilik kış testlerivile avunacağız:)

İsminizi okuyunca dedim "ben bu ismi tanıyorum" sonra hatırladım trf1'den olduğunuzu, meğer uzun süredir de buradaymışsınız. Ben sizin kadar çok yazmıyorum ama en az sizin kadar Schumi taraftarıyım. Roc yarı finalini ben de nefesimi tutarak izledim resmen, ama üstat orada da imzasını attı bence. Mgp nin rekabetçi bir araç vermesini umuyorum, Schumi'yi en azından podyumlar için yarışırken izlemek istiyorum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış testleribaşlayınca çeşitli internet siteleri yayınlıyor. Ben TV den izlemedim ama bazı rus, japon ve italyan kanalları kış antremanlarını yayınlıyor.
Normal yarış h.sonundaki antremanlarıda aynı şekilde netten izliyorum.
Birde bilgi notu vereyim; 2012 kış antremanlarında MGP ilk teste W02 ile çıkacakmış, ikinci testte W03 ü getireceklermiş.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsminizi okuyunca dedim "ben bu ismi tanıyorum" sonra hatırladım trf1'den olduğunuzu, meğer uzun süredir de buradaymışsınız. Ben sizin kadar çok yazmıyorum ama en az sizin kadar Schumi taraftarıyım. Roc yarı finalini ben de nefesimi tutarak izledim resmen, ama üstat orada da imzasını attı bence. Mgp nin rekabetçi bir araç vermesini umuyorum, Schumi'yi en azından podyumlar için yarışırken izlemek istiyorum.
Evet o siteyi sık ziyaret ederim ama gruplaşmalara girmem. Fikrimi beyan ederim sadece:)
Schumi bu yıl geçen yıla oranla çok gelişim gösterdi.
ROC tada çok az farkla finali kaçırdı, şampiyon olsaydı onun için güzel bir motivasyon olurdu ama ufak bir owersteer sorunu oldu son virajda.
2012 de daha iyi olacak, ebd nin yasaklanması ile zaten biraz daha ön gruba yaklaşırlar ama ne kadar rekabetci bir araç çıkacak ortaya göreceğiz.
Umarım her yarışta podyumda olur efsane :)