far ve yağmur sensoru

logangunayy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 vectra elegancemde var heralde bu sensorler gercı arabam konusunda daha ayrıntılı olarak donanımı hakkındadan bı bılgım yok ısın dogrusu.velhasıl bu sensorler otomatıkmı calısıo yoksa bı yerlerden aktıf edılıyomu.ben su anda baska bıu sehırdeyım araba yanımda deıl ama babam sordu gecen tunellerde falan yanmadı dıo bılgısı olan arkadaslar aydınlatırsa sevınırım.

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
logangunayy' Alıntı:
2004 vectra elegancemde var heralde bu sensorler gercı arabam konusunda daha ayrıntılı olarak donanımı hakkındadan bı bılgım yok ısın dogrusu.velhasıl bu sensorler otomatıkmı calısıo yoksa bı yerlerden aktıf edılıyomu.ben su anda baska bıu sehırdeyım araba yanımda deıl ama babam sordu gecen tunellerde falan yanmadı dıo bılgısı olan arkadaslar aydınlatırsa sevınırım.

Bildigim kadariyla cama takilan sensorleri var far ve yagmur sensorlerinin.Ama ne kadar fonksiyonel ve kullanislilar bilmiyorum...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sensörler takılabilir çok maliyetli olcağını düşünmüyorum

logangunayy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıkız aynasının orda bı seyler var onun yagmur sensoru oldugunu dusunuorum.gogustede mısket gıbı bı parca var oda kanımca far sensoru olsa gerek ama nasıl calısıolar :)

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
logangunayy' Alıntı:
dıkız aynasının orda bı seyler var onun yagmur sensoru oldugunu dusunuorum.gogustede mısket gıbı bı parca var oda kanımca far sensoru olsa gerek ama nasıl calısıolar :)

Yagmur sensoru kanimca cama yagmur damlalarinin carpma siddetini algilayan sensorler var,far sensoru ise cok basit isigi algilayan diyotlar var.Kurulumu cok basittir bencede...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
logangunayy' Alıntı:

Far sensörü olduğunu sanmıyorum,öyle birşeye rastlamadım arabamda ama yagmur sensoru var ve aktif etme gibi bir secenek yok,surekli aktif zaten.Sadece algılama hassasiyetini silecek kolunun uzerindeki dugmeden ayarlıyorsun...Ayrıca yagmur sensörleri sadece 1. pozisyondayken çalışır..

Fixx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maxwell' Alıntı:
Yagmur sensoru kanimca cama yagmur damlalarinin carpma siddetini algilayan sensorler var,far sensoru ise cok basit isigi algilayan diyotlar var.Kurulumu cok basittir bencede...

Yağmur damlalarını kızılötesi sensör yoluyla algılıyor diye biliyordum.

prince

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmur sensörü, cama yapışık halde duran aynanın arkasındaki komponentdir. camdaki suyun ağırlığını çok hassas şekilde ölçerek sileceklere açma komutu gönderir.

AFL sistemi olan araçlarda farın otomatik yanması sağlanır. bunun içinde komütatörün (farı açıp kapattığımız düğme) AUTO konumunda durması gerekmektedir. Tünele girersiniz yakar, tünelden çıktıktan 15 saniye içinde söner gibi...

Vectra Elegance'da bu özellik yoktur.

Bilginize