Farklı renkte antifiriz koyma astra g

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm opelim net ailesine selamlar. Konuyu yanlış yere yazmıştım. Buraya açmak gerekiyordu. Öncelikle özür dilerim.
Antifiriz ile ilgili forumda önceden açılan konulara baktım. Konuya hakim üyelerimiz 2003-2004 sonrası araçlarda kırmızı antifiriz kullanılmasının uygun olduğu ifade etmisler. Yaklaşık bir hafta önce astra g 2004 kasım trafiğe çıkışlı aracımin triger seti degisti. Ancakyeni koyulan antifiriz kırmızı renkli değil. Bu bir sorun olur mu? Yardımlarınızı için şimdiden teşekkürler.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi sorun olmaz. Hatta daha önceki antifreeze kırmızı değil ise daha iyi olmuş.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı antifiriz agir gelebilir hortumları delebilir.Sanirim ustaniz riske girmek istememiş

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı antfrizle tamamen değiştirin siz onu çok geçmeden derim. zira farklı iki antfriz soğutma sisteminde tortu,ıvır zıvıra sebep olabilir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
kırmızı antfrizle tamamen değiştirin siz onu çok geçmeden derim. zira farklı iki antfriz soğutma sisteminde tortu,ıvır zıvıra sebep olabilir.

Bende mavi yeşil karışık durumda. :) Üç sene filan oldu :) ama bir şey göremedim. Bu iş çok karmaşık iş hatta konu bile açtım bu konu da. Neyse onunla devam etmek gerek ama işte ülkemiz de bir tamir servisine gidiyorsun adamın elinde sadece bir tip var oda onu kullanıyor. Sonra al başına belayı en güzeli her zaman kullandığımız üründen yedek bulundurmak ve değişim sırasında kendi ürünümüzü kullanmak ya değilse bu işin sonu yok.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende mavi yeşil karışık durumda. :) Üç sene filan oldu :) ama bir şey göremedim. Bu iş çok karmaşık iş hatta konu bile açtım bu konu da. Neyse onunla devam etmek gerek ama işte ülkemiz de bir tamir servisine gidiyorsun adamın elinde sadece bir tip var oda onu kullanıyor. Sonra al başına belayı en güzeli her zaman kullandığımız üründen yedek bulundurmak ve değişim sırasında kendi ürünümüzü kullanmak ya değilse bu işin sonu yok.

abi mavi yeşil bunlar muhtemelen aynı özelliklere sahiptir tortu yapmamıştır. kırmızıyla mavi yada yeşil karışınca siyah tortu yapıyor. zaten üreticilerde önermiyor karıştırmayı birbirine... o yüzden en sağlıklısı20-30 liraya 3 litre antfriz alıp komple yenilemek

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi mavi yeşil bunlar muhtemelen aynı özelliklere sahiptir tortu yapmamıştır. kırmızıyla mavi yada yeşil karışınca siyah tortu yapıyor. zaten üreticilerde önermiyor karıştırmayı birbirine... o yüzden en sağlıklısı20-30 liraya 3 litre antfriz alıp komple yenilemek

Bak bu dediğin olabilir. Çünkü bende olan biri mavi diğeri yeşil renk idi. Şimdi açtık konuyu da buldum baya bir yazma çizme işimiz olmuş konu altında.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/99358-mavi-ve-yesil-antifriz-arasinda-ne-fark-var.html

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı ile maviyi karıştırmamışlar...
sadece mavi koymuşlar. arkadaş 2004 sonrasına kırmızı koymak daha iyi olur diye duyduğu için kafasında bi soru işareti kalmış..

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için tesekkur ederim. Antifriz komple maviyle değiştiği için sanırım bir sıkıntı olmayacak.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkıntı olmaz merak etmeyin