farlarım az aydınlatıyor

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz ampulun markasinada bagli...
ben philips blue vision ultra aldim.. 4000k...
oldukca memnunum..
ayrica burda yapilan bir testte göre karsidan gelenin gözlerionide en az alan farlardanmis.
fakat söyle birsey var. sari sokak lambalari varsa sanki far yanmiyor hissi veriyor ama karanlik bir yerde farki anliyorsun

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten xenon haricindeki beyaz ampullu farlar, tam karanlık dışında (alacakaranlık, yagmurlu-kapalı havalar, sis te) yanmıyormuş gibi oluyor.Bence sorun yaşanabilir.Ben önceki aracımda (palio) beyaz ampul kullanıyordum.Geceleri çok güzel ama bahsettiğim havalarda, farı çok açıp kapattım emin olmak için...Corsanın orijinal sarı ampülleri bence çok güzel aydınlatıyor.Sizin opellerin ki de öyledir bence.ama farlarda yılların getirdiği (iç kaplamada sararma ,nem alma gibi) etkiler aydınlatma kalitesini düşürebiliyor maalesef

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail_budak' Alıntı:
farların temizlenmesi diye bişey yok farın içine tozda girmez...çünkü vectra b nin farlarının içi açılmıyo..aydınlatmamasının nedeni farın içindeki kaplama o kaplama zamanla ve çok kullanmayla bozuluyo...ben 3 ay önce degiştirdim valeo marka 310 ytl...ömrü dolmuş yani farın

bizim arabayı aldığımızda kap karaydı içi. büyük şehirde araclarınki genelde öle kararıyo. söküp anlattığım gibi temizledik pırıl prıl oldu. ama eğer içine su aldıysa zamanla o nikelaj bozuluyo.. sende haklısın. eğer nikelaj bozulmadıysa temizlemek kafi olacaktır die düşünüyorum.

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içinin nikelajı böyle dalga dalga baloncuk baloncuk kabarmıştı dikkatli bakınca belli oluyodu...hatta parçacı dediki sagdaki idare eder ama soldaki bitmiş dedi.istersen sadece soldakini degiştir dedi...bu seferde uyumsuzluk olacaktı biri eski biri yeni olacaktı ikisinide degiştik...

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aydınlatmada iyi netice alabilmek için eğer aracın b1 ise b2 nin şeffaf farlarına geçmeni tavsiye ederim. inan gece aydınlatmada çok farkediyor. Birde sana ampül olarak osram silverstar ı tavsiye ederim. %50 ileri gösterir bu ampülü kullanırsan pişman olmazsın. Renk olarak ta ne sarı ne beyz gümüşi bir rengi var.

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu beyaz farların neden gözümü aldığını buldum arkadaşlar. Sizde bahsetmişsiniz şehir içinde sarı ısık altında farlar yanmıyor hissi veriyor diye bizim sivri akıllı vatandaşlarımız da uzunları yakıyor.Tabii bu benim fikrim....

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıl olduğum nokta şu şehir içinde far yükseklik ayarlarını en yukarı alan zırtolar var bunlar yüzünden kısalar bile gözünün içine giriyor uzun yanıyo sanıyorsun sellektör yapıyorsun herifcioğlu bu sefer uzunları yakıyo felç oluyorsun .

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa_N' Alıntı:
kıl olduğum nokta şu şehir içinde far yükseklik ayarlarını en yukarı alan zırtolar var bunlar yüzünden kısalar bile gözünün içine giriyor uzun yanıyo sanıyorsun sellektör yapıyorsun herifcioğlu bu sefer uzunları yakıyo felç oluyorsun .

evet maalesef, egitim şart ...

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onlar sonradan görme gavurdan dönme

blackstorm_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı en ıyısı bence yıne sarı farlar, beyazlar yagmurda karda cok ii aydınlatmıyo dıe duydumm