Felipe Massa ya geçmiş olsun...

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi günü sıralama turlarında, kendisinden 4,5 sn önde olan Brawn GP sürücüsü Barichellonun aracının arkasından bir yayın fırlaması sonucunda çok talihsiz bir olay yaşandı.

Söz konusu 800 gr ağırlığındaki yay Felipe Massa nın kaskına isabet etti. O anda bilicini yitiren pilot büyük bir hızla lastik bariyerlere çarparak durabildi. Başına aldığı 2 ağır darbenin ardından acilen hastanede ameliyata alınan Massa nın kafatasında kırıklar olduğu ve 2 gün suni komada tutulacağı açıklandı.

Kendisine acil şifalar diliyoruz. Umarız en kısa sürede pistlere geri döner.

Netten kaza anı video ve resim linkleri;

http://www.turkiyef1.com/haber/18212/Felipe-Massa-siralama-turlarinda-kaza-yapti

http://www.haberciniz.biz/haber/felipe-massa-kaza-ani-foto-672384.html

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Acil şifalar dilerim, duyduğumda ilk inanamamıştım çarpan bir parçanın kaskın içinde kafatasını çatlatacağına ama kaskın fotoğrafını görünce durumu anladım. Aslında bilinci açıkmış ama kontrol amaçlı suni komada tutuyorlarmış. Umarım yakın zamanda iyileşir ve pistlere geri döner.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra cım inanılmaz bir kuvvet uygulamış olmalı o metal parça. bu kasklar çok ciddi darbelere dayanıklı ve fianın güvenlik testlerinden başarıyla geçiyorlar.

Milyonda bir ihtimal ama oldu işte. işin ilginç tarafı barichellonun aacından koptuğu noktayla massaya çarptığı nokta arasından oldukca uzun bir mesafe ve zaman var. nasıl denk geldi anlamadım ben.

Belki sezonun geri kalanında ferrari yönetimi SCHUMI yi yarıştırır yedek olarak süper olur yaw:D

KADIOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Massa'yı duyunca çok üzüldüm, geçmiş olsun.
Geçenlerde de F2'de böyle bir olay olmuştu. Kaza yapan aracın kopan lastiği diğer araçtaki pilotun kafasına çarparak ölümüne sebep olmuştu

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
massa ya geçmiş olsun diyorum,üzücü bir olay. oldumu oluyor işte kimin aklına gelirki..

serbest

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah iyileşir tekrar yarışlara döner... istanbulu ve fenerbahçemizi seven sempatik biri. Allah şifa versin inşallah.

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sıralamaları izlerken ne olduğunu anlamadım bile. Ağırlığı ne olursa olsun(abartılacak ağırlıklar hariç) o kasklara hiçbirşey olamaz. Ama işte olayın olduğu kısım kaska nazaran daha güçsüz olan sürücülerin kaskın üstü ile alt bölümünü ayıran sürücülerin görmesini sağlayan vizör bölgesinin sağ üst(sürücüye göre sol üst) bölümünde oldu. 800gr ağırlığındaki bir parça bile 240km/h ile giden bir kişiye çarptığı anda kaç "G" kuvvet uygulamışsa adamın sol gözünün üstüne darbe gerçekleştirmiş vede yarılmasına ,şişmesine sebeb olmuştur. Şaşılmayacak gibi değil geçmiş olsun massa. Raikkonen'ın başına falan gelse hiç üzülmem heleki Hamilton'a gelse Göbek atardım. :D

Formula1 pistlerindeki en samimi adamlardan biri seni seviyoruz Massa. :)

Son düzenleme:

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gercekten massa iyi adam,herkesle iyi anlasiyor.podyumda herkesi tebrik ediyor pozisyonu ne olursa olsun,ancak talihsiz kaza.bilinci acik ve buyuk ihtimalle yarislara geri doncekmis,sol gozunde ise herhangi bir gorme kaybi yokmus..ancak biraz zaman alcaktir bu durum..

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam NTV de spor haberlerindeki gelişmeler beni çok heyecanlandırdı. Ferrari sezonun geri kalanında yarışacak pilot arayışına girmiş, bunun için efsane schumi nin adı geçiyormuş. menejeri teklif gelirse bunu değerlendireceklerini söylemiş.

Umarım geri döner, nooluur döööööööööööön:)