FK yı DEPO mu üretiyor?

Kepi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Astra G aracıma FK angel eyes far almak istiyordum fakat aksesuarcı arkadaş DEPO marka farında, FK nın aynısı olduğunu, FK yı DEPO nun ürettiğini, hamurunun aynı olduğunu ve iki farında Taiwan'da aynı fabrikada üretildiğini söyledi. Bu üretim konusunda bilgisi olan varmı?
(Bu arada FK 400 TL far ayar motoru var. DEPO 340 TL far ayar motoru takılabiliyormuş)
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
depo markası yan sanayi parça üreten bi taiwan firmasıdır

fk yı ürettiklerini sanmıyorum daha kaliteli bir isim fk..

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende astra h için bikaç yeri aradım sordum onlardan da aynı cevabı aldım maalesef fk ürünlerini deponun fabrikasında ürettirip kendi kutularına koyup satıyormuş yani değişen tek şey kutudaki fk ve depo markası.

Kepi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında ben bunun çok maleseflik bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Örneğin Casper bir bilgisayar markasıdır. Ama monitör dahil içindeki her donanımı asus'a, philips'e v.s. markalara ürettirir. FK da bir tuning markası, farını depoya ürettiriyor. Bir arkadaşımında söylediğine göre Taiwan malları Çin mallarına nazaran çok daha kaliteliymiş.Adidas, sony bile Taiwan'da üretiliyormuş.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çin malından tabiki iyi ama bi alman markası olarak almanyada üretilse belki daha fazla kaliteye sahip olurdu maliyetleri düşürmek için uzak doğuda üretim yapıyorlar bare malzemeyi düzgün kullanın şekil-A angel içindeki mercekler.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla ben kullananların yalancısıyım ama bu yeni FK-Depo ların sonar-junyan vb markalardan çok daha kaliteli aydınlattığını söylüyorlar

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kac yillik Alman markasini Japon yapmislar. Tamamiyla kaliteli alman markasidir. Fakat olurda Turkiye'ye FK adi altinda cin-japon taklikleri sokuluyorsa iste ozaman kotu.

http://www.fk-automotive.com/

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kac yillik Alman markasini Japon yapmislar. Tamamiyla kaliteli alman markasidir. Fakat olurda Turkiye'ye FK adi altinda cin-japon taklikleri sokuluyorsa iste ozaman kotu.

http://www.fk-automotive.com/

Markanın Alman olması üretimin de Almanya'da yapıldığını göstermez. BMW'nun Amerika'da, Opel'in İspanya'da, Nike'ın Malezya'da fabrikaları var. Bir çok ünlü marka ya bu şekilde başka ülkelerde fabrika açıyor, ya da fason üretim yaptırıyor. Ürünlerin markanın ait olduğu ülkede yapılmaması kalitesiz olduğu anlamına da gelmez. Öyle olsa üzerimize giyecek kıyafet bulamazdık, çünkü bildiğiniz tüm büyük markalar ürünlerini fason ürettiriyor.

Bu arada, keşke FK Japon olsaydı...daha kaliteli olurdu. Dünyada Almanlardan daha mükemmelliyetçi, daha işine bağlı bir millet varsa o da Japonlardır. Gözleri çekik diye diğer uzak doğu ülkeleri ile karıştırmayalım. Japonların taklit mal ürettikleri zamanlar 50-60 yıl öncesiydi, şimdi dünyaya teknoloji üretiyorlar. ABD'de otomotiv pazarını ellerine geçirdiler. Beğenmediğimiz Çin de 5-10 yıl öncesine göre oldukça geliştirdi kalitesini, dünyanın en büyük ekonomisi olma yolunda hızla ilerliyorlar. Taklit ede ede işin nasıl yapılacağını öğreniyorlar, çok değil 5 yıl içerisinde dünya standardında kaliteyi yakalarlar.

mdgencer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Japon urunlerinin cin urunlerinden daha kaliteli oldugu kesin ama ben hala alman urunlerinden yanayim. Bahsettigin konuda haklisin aslinda ucuz isci gucunden dolayi butun sirketler yavas yavas uzakdogu uretimlerine gecmeye basladilar.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Japon urunlerinin cin urunlerinden daha kaliteli oldugu kesin ama ben hala alman urunlerinden yanayim. Bahsettigin konuda haklisin aslinda ucuz isci gucunden dolayi butun sirketler yavas yavas uzakdogu uretimlerine gecmeye basladilar.

Dünyada 2008 yılı LCD TV pazar payları;

1. Samsung (G.Kore) : 20,98 milyon adet, pazar payı %19,9.
2. Sony (Japonya) : 17,75 milyon adet, pazar payı %14.
3. LG Electronics (G.Kore) : 10,74 milyon adet.
4. Sharp (Japonya) : 9,58 milyon adet.
5. Philips (Hollanda) : 8,11 milyon adet.

Bunlar ilk 5'tekiler. Pionner ve Panasonic gibi Japon menşeili markalar var daha. Bunlardan hangisi kalitesiz? Bunlardan hangisi Alman markası?
Alman markası olarak Grundig vardı onu da Beko aldı. Schaub Lorenz kim bilir ne oldu? Loewe var bir tek ayakta kalan sanırım, onu da fahiş fiyatından dolayı alan yok. Belki bilmediğim başka markalar da vardır... Tamam, Alman markası iyidir, kalitelidir ama bu uzak doğudaki firmaların kalitesiz mal ürettiğini göstermez.

Infiniti, Lexus, Acura da Nissan, Toyota ve Honda'nın ABD pazarı için ürettiği versiyonlar ve bu markalar ABD pazarında söz sahibi markalar. Bunlardan hangisi kalitesiz?