Ford Focus 2011 1.6 Dizel Mi Passat Exclusive Mi ?

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KM indirme işi yapmadılar ise birde bakımları zamanında yapılan araç sorun çıkaracağını sanmam. Önemli olan sahtelar kişilere denk gelmemek.

Yok hocam araci alacagim kisi cok yakin bir abimdir yani guvenim tam aracinada cok iyi bakar yani meraklisidie sanirim focustan yana kullanacam

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
160 la 75 derecelik viraja girdin demek. Tebrikler. 160 ile giden bir araç saniyede ortalama 45 metre gibi bir yol kat eder. O viraja girdiğinde kör noktada arızalanmış bir araç yada karşıdan karşıya geçen yaya veyahutta bir hayvan olsa ne olurdu acaba diye düşünmeden edemiyorum. 160 la giden araç kaç metrede durur bilmiyorum ama 110 la giden araç temiz kuru asfaltta ortalama 95 metrede duruyor. Tabi yol temiz kuru ve lastikler iyi durumda ise.

Yanlış anlamanı istemem ama sen hazır aracı satmışsın benim naçizane fikrim yeni araç alma. Hepimiz için böylesi daha güvenli.

Bu söylediklerimi belki yanlış anlayacaksın ama anlama. Anlık bir hata sonucu aileni yada karşındakini üzdüğün le kalırsın.

Bunun haricinde sana tavsiyem ford dan yana. Tabi km ile oynanmamışsa. 97 bin km dizel araç için yüksek bir km değil bence. 2011 model araç. Passat yerine mercedes olsa idi o zaman onu al derdim ama şu durumda daha genç olan araca yönel ama mutlaka motoruna falan baktır. Yani ufaktan bir ekspertiz yaptır araca.

Hocam bugunlerde ayni yerden gecersem sana virajin fotosunu atacam viraj 500 km öteden görünüyo yani etrafi acik kapali degil yaya gecisi yok tam olarak ust gecidin altinda ve asfalti saglam baya zaten kör noktadaki viraja o hizla girmem.
Arac konusuna gelirsek focustan yana kullanacam insifiyatimi aracin sahibi cok guvendigim bi abim 2015 passat alacagi icin satiyo

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D sınıfı aracın uzun yolu tabiki daha iyidir ama şehir içi ister istemez biraz büyük gelebilir.

Aradaki yaş, yıpranma, model yılı, orta sınıf olması düşünüldüğünde Focus daha mantıklı geldi bana.

Aynen sordum bi arkadssta varmis aynisi 2005 passat atik olmadigini soyledi yani uzun yolu iyiymis ama sehir icinde hantal kaliyomus arkadasta dipgaz yapiyomus ama gitmiyomus araba

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 focus var bende 1.6 titanium . motor güçlü yol tutuşu muazzam ama esp yok.
passat ise passattır. reşat altın gibi. anında elden çıkar. sınıf farkından dolayı konfor olarakta passat öndedir.
ama 97 binde titanium focusu 38'e vermezler. iyi bakın derim boyaları ve değişenlerine göre 40 altı focus yok gibi...

Arabayi zaten 42000 liraya koymuslardi ama cok sevdigim bi abim oldugu icin ve durumumu bildigi icin 38e birakirim dedi cokta paraya ihtiyaci olmayan bi abim alim satim isi yapiyo yani.bir parcada boya var sag kapi oda surtmeden lokal boya fotografini gordum

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusla passat kıyaslanmaz hele 2005 ve altı kasa passat hiç kıyaslanmaz.
2005 kasa passat gelmiş en rahat ve konforlu passattır.
focus daha modelli ve dizel, passat ise daha sağlam ve konforlu. ne beklediğine bağlı.
passatın konforu ve yol tutuşu forddan üstündür ama dizel ford kadar performanslı değildir.
sert kullanmaya gelmez çünkü limitleri yetmez.
sizin şartlarda ben olsam yazdığınız model ve km.lere bakarak ford alırım.

Aynen hocam passati sordugum herkes beni tanidigi icin sen sanjimani motoru indirirsin alma o arabayi dedi anladigim kadariyla zorlamaya gelmiyo cunku ben opel vectrayi her viteste gittigi kadar zorluyodum

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumda focus iyi bir tercih olur.