Fren balatasi değişimi

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın fren balatalarını değiştirdim. İşlem yetkili serviste yapılmıştı. Bugün cam suyu koyarken bir şey dikkatimi çekti aracı şöyle dikkatlice bir kontrol ettim ve fren hidrolik yağının renginin değişik olduğunu gördüm. Aracımı sıfır almıştım ve orjinal hidrolik yağının rengi sarıydı. Şimdi servisin koyduğu hidrolik yağı ise şeffaf su renginde bu normalmidir? Orjinal yağı sarı iken servis neden farklı yağ kullanıyor deneyimli ve tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Araç Opel Combo 1.3 CDTI City Plus Spor Paket.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalinisin olmasin...sari renkdeki antifrizdir....
benim bildigim fran yagi hangi marka olursa olsun acik sari renktedir..

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalinisin olmasin...sari renkdeki antifrizdir....
benim bildigim fran yagi hangi marka olursa olsun acik sari renktedir..

Yanlışınız var antifiriz kırmızı renkli, benim fren balataları değişmeden önce ki fren hidrolik yağım sarı renkliydi bakınca sarımtrak olarak görünüyordu. Balatalar değiştikten sonra şimdi ise şeffaf bir görüntü var sanki su gibi bir şey.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim korkma sonucta frenyagi o renktedir...benim araca bakmadim sen sari diyorsun ama benim bildigim hangi marka olursa olsun yillardir beyaz (acik sari) renktedir... servis yalnis birsey yapmaz...belki Firma cikisi saridir....

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim korkma sonucta frenyagi o renktedir...benim araca bakmadim sen sari diyorsun ama benim bildigim hangi marka olursa olsun yillardir beyaz (acik sari) renktedir... servis yalnis birsey yapmaz...belki Firma cikisi saridir....

İlgin için teşekkür ederim evet belki dediğiniz gibi firma çıkışı öyle olabilir. Ancak servislere güven konusuna gelince hiç mi hiç güvenmiyorum. Özellikle de Opan servisine sebebine gelince daha önce de sizinle görüşmüştüm. Baskı balatam yanmıştı ve orada değiştirmiştim, ama hiç memnun değilim, kaldı ki adamlar değişen eski parçaları mı da geri vermediler. Şu an içimde bir kurt var, eski parçaları olduğu gibi kullandıkları kuşkusunu taşıyorum. Yoksa neden değişen eski parçaları iade etmediler. Baskı balata ve bilya set halinde değişti ancak arac 1. viteste takılmalar ve geçiş sorunları yaşıyorum. Volantın değişmesi gerektiğini söylemişlerdi ondan olabilir mi? Ama sanmıyorum.