Fren Balatasi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir balatanin ömrü asagi yukari önler 45000 ile 60000km ,niraz kullanmaya bagli arkalar daha uzun ömürlü,Balataya 45 bin verceginize verin 70000 alin ate veya lukas,
Tavsiyem yeni fren balatasini ilk 200km sert frenlerden kacinin

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende değiştirmek istiyorum ama opel değilde başka bi marka takabiliyormuyuz?takıyorsak önerdiğiniz bi marka varmı fiyat sorun değil kaç para olursa olsun ????

Son düzenleme:

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben balata ötme sesini 5 yıl önce yaşamıştım :)) , neyse balataları aldığım parçacıya aldıktan yaklaşık 1 sene sonra gittim bunlar ses yapıyor bıktım dedim adam sağolsun , para ve fark istemeden onlar garantili dedi yeni bir takım verdi onu taktım bir ay kadar kullandım yine ötme yapıyordu , tekrar gittim bu da olmadı dedim bu sefer farkını vermek kaydı ile orjinal gm balata verdi ses sorunu da bitti gitti , kesinlikle orjinal ürün kullanın derim formu incelersen yan sanayi yedek parça ile ilgili bir sürü şikayet görürsün.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir balatanin ömrü asagi yukari önler 45000 ile 60000km ,niraz kullanmaya bagli arkalar daha uzun ömürlü,Balataya 45 bin verceginize verin 70000 alin ate veya lukas,
Tavsiyem yeni fren balatasini ilk 200km sert frenlerden kacinin
selim abi 70 liraya ate bulabilir miyiz ki_? ben değiştirecektim sadece önlere 100 tl civarıydı:confused:

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim aracım insignia. üzerinde 17'' lastik var. Yokuş aşağı frene basmadığım halde ses geliyordu frene bastığım zaman bu ses değişiyordu. Sesin ne olduğunu merak ettim ve servise gitmeye zorsundum sanayide bir ustaya gittim. Dört tekeri söktü balatalar bitmiş ses ondan geliyor dedi. Yedek parçacıya dört takım sipariş verdi özellikle orjinal istedim tamam dedi orjinal dedi.Arabayı teslim almaya gittim ve bir süre sonra merak ettim baktım ki önler MEYLE arkalar REMSA hiç bir yerde GM yazmıyor.Frende bir miktar yumuşaklık var. BU balatalarıda 220 TL ye aldım. Şimdi sizin fikriniz nedir ? MEYLE ve REMSA kalitelimidir ? Ben bunları tekrar yetkili serviste değiştirmeyi düşünüyorum ne dersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

themre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..

bendede var ara sıra bu sorun önceden yoktu şu aralar ses gelmeye başladı önlerden...

serif83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önceden Fren balatalarında kansorejen olan bi madde varmış, şimdi yasaklanmış ve o madde olmadığı için marka ne olursa olsun balatalar az bi ses yaparmış ustamın demesi böyle.

cewrap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğin doğru arkadaşım kanserojen madde olduğu için bi çok firma değişkliğe gitti haliyle ses yapar oldular heralde bu sorun arge çalışmalarıyla düzelir . arkadaş fren mesafesini beklemeden nasıl anlaşılır demiş jant ların eğer kollu felan ise zaten gözle gözüküyor kaliperlerin altında ve diğer arkadaşın belirttiği gibi yol bilgisayarında fren balatası yazar ben uyduruk bi marka balata taktım bi kaç ay önce ne ses var ne sorun sadece pc deki uyarıyı silemediler sürekli fren lambası ve fren balatası ikazı veriyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bir kere orjinal gm balata taktırma hatasına düştüm.200 km katalanabildim sese çok sert frene basınca demirin demire sürtme sesine benzer ses geliyordu.diskede biyik zarar veriyor.şu an delphi kullanıyorum memnunum büyük tip 65 liraya taktırdım.ayrıca bu balatalarda 2 ince metal tırnak koymuşlar.balatalar bitöeye yakın diske sürterek ses çıkarıp balataların değişim zamanının geldiğini haber veriyor.