Fren boşluk mesafesi

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Arkadaşlar benim fren pedalına 3 cm küsür bi boşluktan sonra freni hissetmeye başlıyorum.Ben bu boşluğun daha kısa olmasını istiyorum.Acil durmalarda o 3 cm bazen cok uzun olabiliyo.Normalmi yoksa o boşluğu birazdaha yukarı cıkartabilirmiyim.Bi de benzin ışığını soracam.direk ışık yandığında mı yoksa yanıp yanıp söndüğündemi tehlike çanları çalmış oluyor.Ya kusura bakmayın bi de filitreleri ve bujileri bosch car serviste değiştirmeyi düşünüyorum.Opel yetkili servisten daha ucuz mu olur?ne dersiniz?Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frendekı boslugun olmaması lazım tatlı bı boşluksa normaldır ama resmen bom bossa ılk bastıgın yer bı göster derım ustaya. cunkı bıraz zor kolay kolay dusmez ama arka tekerın ayarları dusmus olabılır ama sanmıyorum kolay kolay dusmuyor otomatk ayar zaten. yanıp yanıp sönerken dahada tehlıkelı tabıkı hemen ilk ıstasyona gırmelısın. ıllakı bosch car olması gerekmez baska ustalara bıle degısterebılırsın basıt bı işlem.

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Abi diğer cevapların için teşk ederim de fren için komple boşsa falan demişsin ama ben yazımda komple boş falan diye bahsetmedim 3 cm kadar bi boşluk var demiştim.FArketmedin herhalde neyse ya teknik servis bölümüne kafama takılan sorulardan sordum ama sanırım pek ilgilenen yok ya da teknik servis tatile cıktı :)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi diğer cevapların için teşk ederim de fren için komple boşsa falan demişsin ama ben yazımda komple boş falan diye bahsetmedim 3 cm kadar bi boşluk var demiştim.FArketmedin herhalde neyse ya teknik servis bölümüne kafama takılan sorulardan sordum ama sanırım pek ilgilenen yok ya da teknik servis tatile cıktı :)
yok abı anladım ben.. 3 cm boşluk olan yer komple bosmu dıye sordum

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
evt boş denir sanırım buna usta.cunkü o 3 küsür cm boşlugu geçince freni hissetmeye baslıyom mesela ani duruslarda o boslugu alıncaya kadar (dusun kü 70-80 km gidiyom) 1-1,5 sn geçiyosa o da en az herhalde 5-10 metre sonra basmam anlamına geliyo.Doğru mu düşünüyom usta.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm... abı dedıgım gıbı arka kampanalara bı baktır

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
ya bide vitesin bazen 2.vitese gçerken zorlandığını hissediyom bide geçenlerde lok diye bi kaç kes ses yaptı 2 ve 4 .viteste .Debriyaj balatası mı bitik ustaya gidemedim anlamadım yaa.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen ıyıbı ustaya göster abı baksın ayarına gayarına vıtesın.

crazy_pistols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi araba acayip sorunluymuş...
fren ayarına gelince sanırım otomatik onların ayarı deişemezsin çünkü tel yok hidrolik we hidroliklere bi baktır...
bosch car servisi iidir şaşma derim..
vites e gelince abi bence direk servise koş...