Fren Müşürü Nedir Ne işe Yarar?

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba fren müşürü nedir ne işe yarar? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Aracımın motor arıza lambası kontağı açınca yanıyor çalıştırınca sönüyor. Servise gittim Fren müşüründe arıza olduğunu ve dğişmesinin gerektiğini söylediler. Ellerinde parça olmadığı için sipariş verdiler geldiğinde çağıracaklar. Gerekli işlemleri yaptılar araç şu anda normal arıza lambası yanmıyor. Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren müşürü frene basılınca fren lambalarının yanmasını sağlayan fren pedalı veya fren merkezinde bulunan bir siviçtir.arıza lambasını yaktıracağını sanmam.zaten anlattığına göre kontağı açınca yanıp motor çalışınca sönüyorsa problem yoktur.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
( O ) gibi bi işaret di mi o yanar kontağı açınca check yapar yani sonra sönerse problem yoktur yoksa yani balatalar değişmesi gerekiyor der.

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 15.000 km bakımını yeni yaptırdım ve balataların iyi olduğunu söylediler. Balatalarda sorun yok arıza lambası neden yandı anlayamıyorum ama servisin tespiti fren müşürü bakalım değişince neler olacak. Ayrıca fren lambalarını kontrol ettiklerini gördüm ve yanıyordu.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren müşürü agrıza yapar dogrudur ancak fren lambaların gene yanar.. dogrumudur??? sandokan 006

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet doğrudur Musa kardeş tesbitin doğru.

eeisahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarı otomatik corsa d debendede fren mnüşürünün arızalı olduğunu söyledi usta kendi kendine fren ışığı yanıyor ve kontağı çalıştırırken frene basmadan marş alıyor.

Doğru tespitmidir acaba başkabişeyden olablir mi?