fren yapınca gelen ses

• Konuyu başlatan serkan75
  • Başlangıç tarihi

onurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balatan bitmiş. diskleri bitirmeden değişsen iyi olur....

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olur öyle bişey yok normal yani

Kutsal_kiss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence abs de sorun yok bu normal gibi. çünkü abs nin çalışma prensibi lastikleri kitleyip kontrolu elinden çıkartarak kayması değil lastiklere aralıklarla pompalayıp kontrolu sizin elinden almamasıymış. abs de direksiyon hakimiyeti sizin elinizde yani...

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben burda yani almanyada yaklasik 3 ay önce yuksek sürüs teknigi antremanina gitmistim(türkcesi bu oluyo zannedersem)neyse ordaki antrenör anlatiyordu,biz burda ilk önce abs,nin nasil kullanildigini ögretiyoruz demisti,sonra ABS calistigi zaman benim arabam bozuldu,arabamdan ses geliyo ben bidaha binmem diyenler olmus:D ABS niz varsa korkmayin kullanin,onu bozabilmeniz icin 150 kiloluk basinc uygulamaniz lazim en güclü futbolcular bile 100 kilo basinc uygulayabilir demisti,yani bu ABS ve biz onu sert frene basmakla bozamayiz cünkü ona göre dizayn edilmis ve gelistirilmis.sana gelince arkadasim ben kesinlikle ABS dir diyorum

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balatan bitmiş. diskleri bitirmeden değişsen iyi olur....

aynen katılıyorum balata veya fren diskleri ömrünü tamamlamış o yüzden titreme yapıyo.servisler evet öyle komik abs dir gibi saçma cevaplar verebiliolar.kontrol ettirin ya disk ya balata bitmiştir.ama geçm kalmyaın bence bi an önce yapılması gerek tehlikeli yüksek hızda giderken.

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abs çok kuvvetli fren yapıldığında gelen bir sestir arkadaşımızın bunu anlamıycağını sanmıyorum;)