frene basınca duyulan fıs sesi :)))

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başlık komik oldu ama son zamanlarda frene basınca fıs fıs diye ses gelmeye başladı.hatta tam köklediğimde sanki dipte bir yerlere vurma hisi doğuyor.ve bedal baskı gücü arttı.daha önce afif basmala duran araç artık tam basmakla duruyor.daha önce yoktu bu ses.aracım corsa d cdti.abs var araçta ve daha 26000 i görmedi....acaba balatalar mı aşnmaya başladı yoksa bir sorun mu var.
ayrıca son zamanlarda dieksiyonda bir sertleşme var.aracı ilk aldığımda kuş kadar hafif olan direksiyon sıradan bir hidrolik direksiyon gibi gelmeye başladı...
servise gitmeye zamanım yok..
gitmemi önerirmisiniz...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlattıklarına bakılırsan sorun bellı ama bu aracta bu km de öyle ırsey olmaz

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o fıs sesi bende de var sessizlikte duyuyorum araç ilk çalışırken rölantideyken deniyorum fıs ediyor. ama frenlememde bir sorun yaşamadım.

hope

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren sesiyle ilgili daha önce bende konu açmıştım.Sonradan arabayı servise götürüp gösterdim.Sesin normal olduğunu söylediler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Westing hauseun körüğünü kontrol ettir. Körükte yırtılma/delik olasılığı var gibi. Hava kaçağı yaptığı için fren pedalın şişmiyor.

kazanova11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş'a katılıyorum westing haouse'u kontrol ettir.. körük kısmında kaçırma vardır.. körükten emme manifolduna giden ve arad küçük bir filtresi olan hortumdur (çok sert) Nanochargerin takıldığı yer : ))))))))))) Bence en kısa zmanada hallet bi bakarsın fren yokk çok ciddiyim..

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Westing hauseun körüğünü kontrol ettir. Körükte yırtılma/delik olasılığı var gibi. Hava kaçağı yaptığı için fren pedalın şişmiyor.

savaş'a katılıyorum westing haouse'u kontrol ettir.. körük kısmında kaçırma vardır.. körükten emme manifolduna giden ve arad küçük bir filtresi olan hortumdur (çok sert) Nanochargerin takıldığı yer : ))))))))))) Bence en kısa zmanada hallet bi bakarsın fren yokk çok ciddiyim..
teşekkürler arkadaşlar.en kısa zamanda servise uğrayacağım....

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benima araba sağlam çıktı baya o zaman, Aman nazar deymesin, tü tü tü