frenler

haluk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra 2001.ön ve arka fren diskleri ile balataların toplamı ne kadadır acaba

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde ben orjinal alman malı ate ön-arka balataları 90 ytl'ye aldım oldukça kaliteli, gm alırsan 120 ytl civarı ama hindistan malı ve asbestli ve ötüyormuş,bunların dışında delphi ve lukas 75 ytl,remsa ve ferbe 50 ytl,rotas 60 ytl,diskler hakkında bilgim yok araştırır yazarım...

haluk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bekliyorum teşekkürler.lukas ne malı üstünde o varda şuan

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,bildiğim kadarıyla lukas ispanyol malı ve GM tedarikçilerinden,bazı ürünlerinin yerli üretimi var ancak detayını bilemiyorum.ben geçmişte başka bir aracımda ön disk olarak yenileyip kullanmıştım ama pek memnun kalmamıştım,fren mesafesini üzerinden çıkan eski Orj. GM disklere göre bayağı uzatmıştı,bir süre kullandıktan sonra durum düzelmeyince orj. Alman malı ATE (piyasada yerli olup sahteleride var) ile değiştirmiştim ondan memnundum.
Bugün diskler için biraz araştırma yaptım bulduğum marka ve fiyatları şunlar:

Ön Diskler: GM 150 YTL, Delphi 120 YTL, VALEO 90 YTL, Meyle(Alman Malı) 75 YTL, Ferbe 60 YTL
Arka Diskler: GM 150 YTL, Lukas 70 YTL
Bendix diye bir marka içinde ön-arka takım fiyatı 200 YTL dediler,ancak bu marka hakkında hiçbir bilgim yok.
Ayrıca parçacılarda pek arka disk yok,neden yok diye sordum siz neden değiştireceksinizki arkalar pek bitmez dediler bilginiz olsun.
Umarım yardımcı olmuşumdur.