Garanti arttırımı gerekli mi sizce?

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2007 model Astra H aracımın garantisi bitmek üzere, ve ne yapacağım konusunda kararsız kaldım. 2 yıl garanti arttırımı için 510 avro istiyorlar. Fiyat diğer araçlarla kıyaslandığında (Citroen, Ford gibi) baya yüksek. Ancak sorun çıkarsa da daha fazla para harcama riski de korkutuyor. Yılda genelde 10-12 bin km yapıyorum, arabayı temiz kullanırım ve zorlayıcı-artistik hareketler yapmam.
Sormak istediğim şey ise benim profilimdeki bir kullanıcı için garantiyi uzatmak ne kadar akıl karıdır? Genelde ciddi arızalar kaçıncı yıldan sonra çıkmaktadır, bunları merak ediyorum.
Teşekkürler.

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gördüğüm ne alırsan al garanti dolunca arıza vermeye başlar.Çok şükür arabada böyle birşey yaşamadım.Şans işi hepsi kul yapısı.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
bence okadar cok yol yapmıyosun gerek yok ama araba bu arıza verir vermez sans biyerde

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
garantiden değişimlerde kilometre arttıkça problem çıkarıyorlar,kullanıcı hatası bulmak için her kozu kullanıyorlar, bence gereksiz ve fazla bir meblağ, ben olsam uzatmam.

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar garantiden kalorifer motoru, yan ayna motoru, direksiyon kumanda kolları değişti ve klima gazı ayarı yaptırdım. Forumu da okudukça başka sorunlar da çıkabilir korkusu oluyor insanda. Meblağ fazla ve malesef pazarlık yapmıyorlar, taksit için fark koyuyorlar.

mtsvt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzatmaya gerek yok arkadaşım,uzattığın zaman arabann bütün bakımlarını servisde yaptırman lazım,kendine iyi bir özel servis bul herseyi orda hallettirirsin ben servisin 410 ytl dediği 30000 bakımını 140 liraya yaptım

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de 2.yil periyodik bakim icin yetkili servisten 390, ozel servisten 210 TL fiyat aldim.

Hem ozel serviste aracin basinda da bulunacagim islem sirasinda...

Bence de yetkili servis profesyonelliginde bir ozel servis bulursaniz, yolunuza oradan devam ediniz.

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dostum benım aracın garantisi seneye mayısta bitiyor ve ben uzatmayı dusunmuyorum uzatmamda dısarda yapılan isler cok daha ucuza geliyor sen guzel bir özel servis bul kendine aracın herseyini git orda yaptır benım aracın servis bakımı 600 ytl civarında ama özelde yapılınca 180 ytl tutuyor yinede sen bilirsin

GTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bedava uzatsalar uzattırmam. neden kendimi yetkili servise baglıyayım ki. ozel servisler gibisi yok. ayrıca gercekten de herseyi kullanıcı hatasına baglama ozelligine sahipler. arabaya gonlunce mod yapamaman da cabası. kesinlikle uzatmayın derim. ben devam eden garantimden bile cıkmayı dusunuyordum istedigim modifiyeleri yapmak icin. ama buyuk pahalı fabrikasyon sorun cıkabilir diye enazından bir 2 sene goriyim bekleyeyim dedim.