Garanti hk.

Yukseldeniz4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar iyi formlar
1 ay once 2010 model astra j at. sport paket 79.000km arac aldim bu zamana kadarki bakimlari yetkili servisde yapilmis corlu inan da simdi size sormak istedigim konu aracim garanti kapsaminda mi? Mesela sanziman ariza yapti iyi niyet adi altinda yardimci olabilirler mi?
Benim babamda jetta var dsg mekatronigi bozuldu 7000tl dediler ustelik son 2 bakimi yetkili olmayan servisde bakimi yapildi buna ragmen sadece 120 bin km bakimini 2200tl yaptilar 7000tl masrafi kendileri karsiladilar iyi niyet den opelde boyle bisey soz konusu olabilir mi?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tüm bakımları serviste yapıldıysa aynı servis bir ihtimal iyi niyet kapsamında indirime gider ama tümünü karşılamazlar diye düşünüyorum...

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 model aracın halen garanti kapsamına sokmalarını beklemiyorum.8 yıllık araçta rutin yıpranma olur nihayetinde ,kaldıki opel nerdeyse 1 yıllık araçlarda arabayı başka yerde yıkattınız diye garanti kapsamına çıkaran bir servis anlayışı olan firma

• Beğen
Tepkiler: u.uçar

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bence bu iyi niyet meselesi tamamen balon. Servisin ve servis temsilcisinin, ekspertizin ruh hali, kankilik durumu, tanışıklık vb. gibi etkenlere bağlı. Aynı araçlar, aynı süreçler içerisinde arkadaşınızın iyi niyet garantisi olurken, sizin olamayabiliyor. Başka araçlara yapılan ekstralar sizin aracınıza yapılmıyor vb. Biraz zora gelince, en basit arızalar bile anında kullanıcı hatasına dönüşebilir..... gibi....gibi...servislerin filmi bitmez...bence elimizin altında sağlam bir ustamız olmalı..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aslında iyi niyet adı altında demek daha doğru olur..Aslında müşteriyi kaçırmamak ve kasasına 3-5 lira daha atmak için yapılan bir uygulama..İndirim adı altında verilen ücret bile zaten %80(hemen hemen) karlı olan fiyattır..Ne koparsak kardır mantığı....

Yukseldeniz4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanirim vag servisleri ozellikle dsg sorunlarinda cok daha fazla yardimci oluyorlar fakat bizim sanzimanlar daha saglam diye biliyorum ama benim arac daha 80 bin km de olmasina ragmen d konumunda titreme sanziman isindigi zaman bazen kalkislarda sanki 2.vitesde kalkiyor gibi yapip birden ziplamasi gibi sorunlar var birde yag kacagi var alt koruma sacini baya yaglamis ama yere akmiyor. Yagini degistirsem kacak haricindeki diger sorunlari az da olsa hafifletirmi?