Garip Ama Gerçek - Tirger Seti

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Bu cumartesi günü tirger setini değiştirmek üzere özel bir servise gittim. Tüm parçaları orjinal aldım. Tirger seti, v kayış, devir-daym pompası. Eski tirger söküldü, usta yenisini bir türlü takamıyor. Devir daym pompası orjinal GM damgalı. Benim eski devirdaym daha araca ilk takıldığı anki pompaymış. Pervanesi metal. Yeni orjinal parçanınki ise plastik. Şekli de farklı. Bu GM mührü sahte, çin malı bunlar, bunu iade et başka yerden al dedi bana. Ben de iade ettim. Adam itiraz etmeden aldı. Yeni orjinallerin pervanesi plastikmiş(beyaz renkte) Başka yere vardım aynı mal. Adam artık böyle geliyor diyor. Ancak şekli benimkinden farklı. Urba marka yan sanayi var. Ben de yan sanayi takmak istemiyorum. Ama başka yok. Yan sanayinin şekli benimkinin aynısı, sadece pervane plastik. Ustaya gönderdik bu oldu. Bujilere kadar orjinal GM aldım. Bir tek devirdaym pompası hariç. Opelciler bu hususta ne der? Merak edenler için, İşçilik dahil 338 YTL tuttu.

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devri daim pompasının GM de iki çeşiti var sahte değil yani tahminlerime göre biri x motor için biri de z motor için bence problem olmaz garantisi yok mu?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bu yer opel özel servismi ayrıca urba çok iyi markadır eğer opel özel servisi ise bu işi bilmiyor veya yeni başlamış nasıl oluyorda devirdayımın değişikliğe uğradığını bilmezz .

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada konu açilmisken, bende trigeri degistirdim toplam 200 ytl tuttu. orjinal.
Ama devirdaimi degistirmedi usta gerek yok dedi. içim rahat degil ama 1srar edince bir sey diyemedim

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada konu açilmisken, bende trigeri degistirdim toplam 200 ytl tuttu. orjinal.
Ama devirdaimi degistirmedi usta gerek yok dedi. içim rahat degil ama 1srar edince bir sey diyemedim
sen bir ana önce git devirdaymıda değiştir.ve işçilikte verme.nasıl bir zihniyet ya,nasıl ustalık.akılvar mantık var trıger kayışı zaten devirdaymıda ceviryo devirdaym sıkışsa gene kayış kopcak.sonra asena gibi kıvırcak.elle bakıldığında onun arızalı olduğu belli olmaz zaten sen git değiştirsin devirdaymı