Garip bir servis hizmeti(!)

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 14200 km deyken ön sol taraftan özellikle bozuk yolda şangırtı şeklinde ses gelmeye başladı.hem 15000 bakımı da olsun diyerek servise götürdüm.sesin nereden geldiğinin öncelikle bulunmasını sonrada 15000 bakımının yapılmasını istedim.ısrarla ses yüzünden erken geldiğimi tekrar tekrar söyledim.akşam aracı almaya geldiğim de herşeyin tamam olduğunu ama test sürüşte aracımdan herhangi bir ses duyamadıklarını raporlarına yazmışlar.halbuki 2-3 gün şangır şangır diye acayip bi ses gelmişti.canım sıkıldı ama neyse dedim bakımdan sonra düzelmiştir diye düşündüm.ve öyle oldu.10 gün sonra tatile çıktım.700 km yaptım şangırtı başladı.öyle canım sıkıldı ki anlatamam.100 km daha gittim korka korka ve otele vardım.hep aklım o seste.tatilin 3.günü biraz dolaşayım dedim.of ki ne of şangır şungur sesler gelmeye devam ediyor.tatil bana zehir oldu valla.düşünüyorum istanbula nasıl geri döneceğim diye.10 gün sonra yavaş yavaş kullanarak döndüm ve gelene kadar şangırtı sesi de geldi.ertesi gün hemen servise götürdüm.durumu anlattım.sesi duyalım ona göre hareket ederiz dediler.1 saat sonra teste çıktık.her türlü yola girdik.bozuğu kasislisi.yarım saat dolaştık.ses yok.sonra ben direksiyona geçtim.yarım saat te ben kullandım.ses yok.halbuki servise şangır şungur sesler arasında gelmiştim.2 gün geçti hala ses yok.bakalım ne zaman gelecek.serviste bi şey mi yapıyorlar anlamıyorum.sizce ne olabilir?

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mantıklı bir açıklamam bulamamakla beraber maalesef butür olaylar oluyor.
sanırım diş hekimi-hasta ilişkisine benzer bir durum var.araba psikoloji desek yanlış olurmu?

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen bijon kapakları tam sıkılmazsa rahatsız edecek seviyede şıngırtı yapabilir. serviste de balata ön takım kontrolleri sırasında lastiği söküp taktıklarında kapak tam sıkılıp, belirli bir süre sonra tekrar gevşeyip ses yapıyor olabilir

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum benimde başıma gelmişti kullanırken senin dediğine benzer sesler duyuyodum servise gittim adamla girmediğimiz çukur kalmadı ses yok baya rezil durumdu saolsunlar tekeri söktüler z rotuna baktılar meğerse z rot u kırılmış en çok bozulan parçadır bence seninde şikayetin z rottan:good:

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede benzer bi sorun vardı, amortisör takozlarını değiştirdim, şimdi tık yok.

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses tekrar gelmeye başladı 8 gün aradan sonra.
ne yapsam acaba?
tekrar servise gitmeye korkuyorum açıkçası.testte ses gelmezse mahçup olmak ta var.