GATA'da acil B rh- TROMBOSİT ihtiyacı!!!

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tanıdığım birisi diil. sadece gruptan gelen bi mail. kan grubum uysa şimdiye gitmiştim...:(

Gata da yatan 20 yaşındaki Kan Kanseri bir delikanlı için B RH ( -) kana (Aslında trombosite, aşağıdakileri okuyunuz) ihtiyaç vardır.

10 kişiye gönderince dileğiniz olmayacak ama bir hayatı kurtaracaksınız.

Okan Sönmez, 20 yasinda lösemi (kan kanseri) hastasi, Gata Tip Fakültesi'nde yatiyor,hayatta kalmak icin hergün en iki ünite trombosite ihtiyaci var. Ama kan grubu B rh (-) (negatif) oldugu icin ailesi kan (daha dogrusu trombosit) verecek donör bulmakta zorlaniyor. Babasi Hayrettin Sönmez insanlarin ilgisizliginden yakiniyor. Isyeri olan Istanbul Büyüksehir Belediyesine yaptigi basvuruya 30 bin çalisan arasindan sadece 3 kisi cevap vermis. Oglunu yasatabilmek icin varini yogunu ortaya koyuyor. Eger siz veya bir tanidiginiz B rh (-) negatif); kana sahipse Lutfen Hayrettin Sönmez'e ait 0535 744 87 10 numarali telefonu arayin. Yok ben böyle islerle ilgilenmem diyorsaniz. En azindan mouseunuzu birkac kez tiklatarak bu mesaji adres defterinizdeki kisilere yollayin.Orada yatan sizin cocugunuz veya kardesiniz olabilirdi.

Not: Trombosit kanin pihtilasmasina yol acan bir maddedir. Kisi trombosit verdikten 3 gün sonra yeniden trombosit verebilir.Saglikli bir insan yilda 24 kez trombosit verebilir. Kandaki trombosit ayriştirilmasi işlemi yaklaşık 50 ile 70 dakika arasinda sürmektedir. Eğer bunu yapamıyorsanız en azından mouseunuzu bir kaç kez tıklatarak bu gence yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, bu siz, ya da kardeşiniz, veya çok'sevdiğiniz birisi de olabilir..

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
Allah sabır ve kolaylık versin malesef kanım tutmuyor ama işyerinde bakarım bu gece herkesin bu konuda duyarlı olacağına inanıyorum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide ARH(+) Allah kolaylık versin

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar
allah cümlesinin şifasını versin...

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
hafta sonu buluşması için ankaraya gelmeye çalışacam eyer gelebilirsem bi kişide bulsam getirmeye çalışacam türk milleti olarakta çok ilgisiziz gerçekten üzülüyorum başlıkta turbolu modifiyeli araç diye başlık olsa herkes açıp bakar dünden bugüne okuma zahmetinde bile bulunulmamış üzücü :(

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki t.dağdan ankaraya nasıl ulaşır bu kan

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
telefon numarası var cevat kardeşim bi ara istersen

cevatgüngör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok aramak sorun değil tabiki ararımda yani yol yaklaşık 10 11 saat falan sürer yanılmıyorsam bu süre zarfında ne ile nakil yapılırmı ve kana birşey olurmu demek istemiştim

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
doğru söylüyorsun sağlık kuruluşlarının araçlarıyla ulaşır galba araştırmak lazım yada uçaklada olur muhafaza ettikten sonra bişey olmaz sanırım