Gaz kelebeği konum sensörü arızası

Hariciyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Bugün sarı (ingiliz anahtarlı) arıza lambası yandı. Devir düştü. Yüksek hızlara çıkamadım. Servis tech2 cihazında aşağıdaki arızaları buldu(ekte resim var.)
1-Gaz kelebeği konum sensörü arızası
2- eksantrik mili algılayıcısı yanlış sinyal
3- emme hava ısısı voltaj yüksek
4-birden fazla silindirde tekleme
5- ve diğerleri...
Usta "motor beyni arızalı" dedi.
Sıfır beyin 2500₺
Çıkma beyin 1200₺
Beyin tamiri 400₺
Dedi.
Sizce bu arıza için neler yapılabilir?
Verdiği fiyatlar nasıl?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06ROF68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Bugün sarı (ingiliz anahtarlı) arıza lambası yandı. Devir düştü. Yüksek hızlara çıkamadım. Servis tech2 cihazında aşağıdaki arızaları buldu(ekte resim var.)
1-Gaz kelebeği konum sensörü arızası
2- eksantrik mili algılayıcısı yanlış sinyal
3- emme hava ısısı voltaj yüksek
4-birden fazla silindirde tekleme
5- ve diğerleri...
Usta "motor beyni arızalı" dedi.
Sıfır beyin 2500₺
Çıkma beyin 1200₺
Beyin tamiri 400₺
Dedi.
Sizce bu arıza için neler yapılabilir?
Verdiği fiyatlar nasıl?

Hocam aynı hatayı bende de verdi 4 ay kadar önce. 2000 rpm devir üstüne çıkamadım. Kelebek konum sensörünü değiştirdim şuan bi sıkıntım yok. Ama sizde tekleme hatası da vermiş. Beyin değişim maliyeti yüksek. Ama başka bi ustaya daha göstermeni tavsiye ederim çünkü bu tür sorunlarda ustalar arızayı hemen beyine bağlayabiliyor. Opelin dilinden anlayan pek fazla ustada yok zaten. Konum sensörünü aldım kendim taktım. Gaz kelebeğini falan sökmem gerekti ama olsun. Denemek için söktüm değiştirdim bişey kaybetmedim. Sorunumu da çözdüm. Bana maliyeti Konum sensörü oldu. 70 liraya almıştım yanlış hatırlamıyosam. Arabam Astra G x20xev Motor.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmmobilizair bir an kontagi tanımamış olabilir. Arizsaari sildirdikten sonra tekrar yapıyor mu. Yaparsa da birkaç usta daha gez. Bu kadar ariza bir anda fazla geldi. Muhtemel birinde de olabilir

Hariciyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı hatayı bende de verdi 4 ay kadar önce. 2000 rpm devir üstüne çıkamadım. Kelebek konum sensörünü değiştirdim şuan bi sıkıntım yok. Ama sizde tekleme hatası da vermiş. Beyin değişim maliyeti yüksek. Ama başka bi ustaya daha göstermeni tavsiye ederim çünkü bu tür sorunlarda ustalar arızayı hemen beyine bağlayabiliyor. Opelin dilinden anlayan pek fazla ustada yok zaten. Konum sensörünü aldım kendim taktım. Gaz kelebeğini falan sökmem gerekti ama olsun. Denemek için söktüm değiştirdim bişey kaybetmedim. Sorunumu da çözdüm. Bana maliyeti Konum sensörü oldu. 70 liraya almıştım yanlış hatırlamıyosam. Arabam Astra G x20xev Motor.
Ben de aslında sensör değiştirmek istiyorum. Sonra motor beynine bakacağım.

Hariciyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmmobilizair bir an kontagi tanımamış olabilir. Arizsaari sildirdikten sonra tekrar yapıyor mu. Yaparsa da birkaç usta daha gez. Bu kadar ariza bir anda fazla geldi. Muhtemel birinde de olabilir
Silindikten sonra da aynı arızayı verdi. Hatta bugün bir ara araba hiç gaz yemedi. Bir süre kontak kapattıktan sonra düşük devirde eve ulaşabildim. Yarın birkaç "ustaya" daha göstereceğim. Bulabilirsem...

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma ilk gelen kelebek konum sensörü veya debimetre. Hatta Bobin bile olabilir. Tahminim beyin değil ateşleme sisteminde arızalı bir parça var. Bir parça sıralı arızalara sebep olabiliyor. Bir ara bendede bobin arızası yüzünden Boğaz kelebeği egr ve okjiejen sensörleri arızalı degisecek. Hatta beyin bile olabilir dedi. Bunu diyen arabayı kontrol eden sözde usta. Telefonla sorduğum usta bobini degistir birşeyi kalmaz dedi. Bobinle kurtardım. Aracı yapan usta parana yazık dese de sonuca kendi bile inanamadı.

Hariciyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün farklı bir ustaya aracı teslim ettim. Kablolar ve sensörlerin kontrolünden sonra, motor beyninin arızalı olabileceği ihtimali ortaya çıktı. Beyin tamircisi beyni açtı ve kılcal bağlantılarda kopmalar olduğunu tespit etti.
Beyin bugün tamir edilecek ve sonucu göreceğiz.
Beyin tamirinin yeterli olup olmayacağı ve maliyeti hakkında tekrar yazarım.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun

Hariciyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı teslim aldım. Motor beyni tamir edilmiş. Hiçbir arıza kaydı yok. Toplam maliyet 350₺.
Umarım bir daha arızalanmaz.

Hariciyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracımı teslim aldım. Motor beyni tamir edilmiş. Hiçbir arıza kaydı yok. Toplam maliyet 350₺.
Umarım bir daha arızalanmaz.

Fazla umdum herhalde...
Tekrar beyin arızası verdi. Maalesef yeni usta önceki iyi tamir edememiş dedi.
Bir 400 de o aldı.
Afiyet olsun.[emoji23][emoji23]