Gaz vermeden çalışmama sorunu, çözülemeyen

Kerim1986

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selamlar
Aracım 2013 model corsa twinport active otomatik vites benzin, LPG
Aracım sabah ilk çalıştırmada çalışmıyor gaz vererek çalıştırılabiliyorum. Ustaya gittiğimde arızanın bujilerden kaynaklandığını söylediler. Bujiler değişti. Ben söylediğim için yakıt pompasına ve filtresine de baktıklarını ve sorun olmadığını söylediler. Araç bu ilk götürdüğüm ustada üç gün kaldı çünkü araba bu çalışmama olayını her gün yapmayabiliyordu. Neyse bujiler değişti hiç bir sorun kalmadığını söylediler arabayı aldım evin önüne bıraktım. Sonraki gün çalıştırdığımda yine aynı problem ustayı aradım gelip baktı LPG de sorun olduğunu söyledi. LPG yi tamamen iptal ettik bu şekilde sorunsuz 4 gün çalıştı. 5. Gün yine aynı problem . Bu arada arıza ışığı vs yanmıyor. Aldım başka ustaya götürdüm makinaya bağladı bir şey çıkmadı. Arabayı devirli kullan günde 60 70 km yap bir hafta dedi ne alakaysa. Araba giderken ya da rölantideyken bir titreme vs yok vuruntu yok normal çalışıyor. Arkadaşlar kaç haftadır bununla uğraşıyorum artık kafayı yemek üzereyim sorun net tespit edilip çözülsün istiyorum. Artık sinirlerim oynuyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle ya benzin pompasında yeterli basınç yok ya da yakıt sistemindeki yakıt uzun süreli beklemelerde depoya geri gidiyor.

b16dth

Moderatör
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeğine baktırdınızmı, araç hiç mi çalışmıyor yoksa normalde 3sn de alması gerekirken 10sn sonramı çalışıo. Çalıştıktan sonrada stop edip aynısını yapıyor mu?

Kerim1986

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeğine baktırdınızmı, araç hiç mi çalışmıyor yoksa normalde 3sn de alması gerekirken 10sn sonramı çalışıo. Çalıştıktan sonrada stop edip aynısını yapıyor mu?

Kerim1986

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeğine baktırmadım çalışıyor sonra stop ediyor . Kapatıyorum Kontağı tekrar açıyorum marşa basıyorum yine çalışmıyor böyle yaptığında gaza basarak marşa basıyorum bir kaç saniye gaza basıyorum o şekilde çalışıyor .

Kerim1986

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle ya benzin pompasında yeterli basınç yok ya da yakıt sistemindeki yakıt uzun süreli beklemelerde depoya geri gidiyor.
Benzin pompasına baktıklarını söylediler ama uzun süreli bekleme derken iki üç güne bir çalıştırıyorum arabayı en fazla 6 ,7 gün çalışmadığı oldu

• Beğen
Tepkiler: smihci

Kerim1986

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeğine baktırmadım çalışıyor sonra stop ediyor . Kapatıyorum Kontağı tekrar açıyorum marşa basıyorum yine çalışmıyor böyle yaptığında gaza basarak marşa basıyorum bir kaç saniye gaza basıyorum o şekilde çalışıyor .
Gaz vererek çalıştırıp hareket ettikten sonra ışıklarda vs stop etmiyor ve gün içinde tekrar çalıştırdığım zaman normal şekilde çalışıyor

Kerim1986

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gaz kelebeği değiştirildi fakat sorun devam ediyor